5 kłamstw, które najbardziej wpływają na Twoje zdrowie

Istnieją drobne oszustwa, którymi cały czas się karmisz. Prawdopodobnie nie wiesz, jak wielki wpływ mają na Twoje samopoczucie!

psychooooo.jpg

Wszyscy wierzymy w pewne mity... Niestety, przez nasze nieprzemyślane nawyki, cierpi nasz organizm. Oto 5 kłamstw, które Ci szkodzą!

Nie potrzebuję badań

Nie czekaj, aż organizm sam upomni się o Twoją uwagę. Regularne badania pomagają zachować zdrowie, a ich unikanie prędzej czy później przynosi konsekwencje. To samo dotyczy wizyt u dentysty. Nie zaniedbuj swojego zdrowia, nawet jeśli czujesz, że nie masz się czym martwić.

Okazjonalny papieros mi nie zaszkodzi

Czy wiesz, że okazjonalne palenie niczym nie różni się od uzależnienia? Jeżeli papieros zaczął przynosić Ci ulgę w codziennych, stresujących sytuacjach, pora zastanowić się nad zrezygnowaniem z tej "przyjemności", zanim będzie za późno.

Głodówka to najlepszy sposób na szybkie schudnięcie 

Jeżeli chcesz "zrzucić" kilka kilogramów, powinnaś dopasować dietę do swoich potrzeb i nawyków. Najlepsza w tym wypadku będzie wizyta u profesjonalnego dietetyka. Szybka głodówka i nagłe ograniczanie kalorii to ogromny szok dla organizmu. Głodówka osłabia organizm i niestety prowadzi do efektu jojo.

W dniu treningu zasłużyłam na wielki deser 

Jeżeli trenujesz dwa razy w tygodniu, wcale nie oznacza to, że w dniu treningu możesz sobie pozwolić na spożycie większej ilości kalorii. Osoby regularnie uprawiające sport mają lepszy metabolizm, jednak nie oznacza to, że tłuszcz w ich ciele w ogóle się nie odkłada.

Czekolada to doskonałe źródło magnezu. Mogę ją jeść bez ograniczeń! 

Jeżeli zależy Ci na wysokiej zawartości magnezu, powinnaś zapomnieć o białej czy mlecznej czekoladzie i sięgać jedynie po jej gorzką wersję. Zawsze analizuj skład i wybieraj tę, która ma większość zawartą kakao niż cukru. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 09.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×