5 niesamowitych ciekawostek na temat uśmiechu

Mimo że uśmiech towarzyszy nam na co dzień, zwykle uśmiechamy się bez zastanowienia. Okazuje się, że ten odruch ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie!

smiechsmiech.jpg

Okazuje się, że uśmiech jest bardzo ważny w codziennym życiu- nie ma znaczenia, czy uśmiechamy się szczerze, czy nie. Zobacz, dlaczego warto się uśmiechać nawet wtedy, gdy masz zły dzień!

1.Śmiech sprawia, że organizm zaczyna wydzielać endorfiny, czyli hormony szczęścia. Co ciekawe, jest to związane z samym ruchem, jaki wykonują mięśnie twarzy. Dlatego jeśli chcesz poczuć się lepiej, zmuś się do uśmiechu- to naprawdę działa!

2.Uśmiech przyciąga do Ciebie ludzi. Zauważ, że sama również wolisz przebywać z optymistami. Osoby uśmiechnięte są postrzegane jako bardziej szczere i otwarte. W dodatku, w towarzystwie przyjaciół śmiejemy się dużo częściej! Wszystko przez...

3.Neurony lustrzane, odpowiedzialne za rozpoznawanie emocji drugiej osoby. Po takim rozpoznaniu w naszym mózgu zostają uruchomione obszary odpowiedzialne za te same emocje. Jednym słowem śmiech jest zaraźliwy! 

4.Uśmiech towarzyszy nam od urodzenia. Badania wykazały, że już kilkudniowe dzieci potrafią się uśmiechać. Nie jest to oczywiście świadomy odruch, jednak wywołuje taki sam efekt, jak u dorosłego. W trzecim miesiącu dziecko zaczyna powoli rozumieć, na czym polega uśmiech i uczy się go odwzajemniać.

5. Po czym rozpoznać szczery uśmiech? Kiedy naprawdę jesteś szczęśliwa, śmieją się także Twoje oczy. Wtedy w ich kącikach pojawiają się niewielkie zmarszczki. Tego ruchu nie jesteśmy w stanie kontrolować.

Postaraj się uśmiechać jak najczęściej- nie dla innych, ale dla siebie. Uśmiech pozwoli Ci pokonać codzienne wyzwania i sprawi, że będziesz czuła się silna, szczęśliwa i niezależna. Śmiech redukuje również stres i pozwala uporać się z problemami natury psychologicznej.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 24.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar

Zobacz również

×