5 porad na to, jak być zdrowszym i czuć się lepiej

Poznaj sprawdzone sposoby na to, by niemal natychmiast poczuć się lepiej!

happy woman.jpg

1. Dzień zaczynaj od szklanki wody

Najlepiej z cytryną. Taki początek dnia poprawi Twój metabolizm i oczyści organizm z toksyn. Od samego rana będziesz też odpowiednio nawodniona i od razu poczujesz się zdrowsza!

2. Odstaw kawę

Choć łatwiej powiedzieć niż zrobić, rezygnacja z codziennej dawki kofeiny, zwłaszcza tej doprawionej mlekiem i cukrem, może tylko wyjść na dobre Twojemu samopoczuciu i sylwetce. Dlaczego?

Częste picie kawy prowadzi do wzmagania się wyczerpania emocjonalnego i nerwowości, a także wypłukuje wiele cennych minerałów, takich jak żelazo i wapń, o magnezie już nie wspominając. 

Kofeina wzmaga również nieprzyjemne odczucia związane z syndromem napięcia przedmiesiączkowego, takie jak bolesność piersi, depresyjny nastrój czy łatwe wyprowadzanie z równowagi. 

3. Zrezygnuj z windy

Zamiast jeździć windą - chodź schodami, a wpłynie to pozytywnie nie tylko na Twoje samopoczucie, ale też na wagę i kondycję. Udowodniono, że nawet tak mała dawka codziennego ruchu może też korzystnie wpłynąć na stan Twojego serca i uchronić Cię przed zawałem.

Jeśli masz taką możliwość, wysiadaj też ze swojego środka transportu chwilę wcześniej niż tuż przed budynkiem, w którym pracujesz i resztę trasy pokonuj pieszo. Twój organizm będzie Ci za to wdzięczny!


4. Wynieś z sypialni elektroniczne sprzęty 

Jak wynika z badań, już sama obecność sprzętów elektronicznych w pokoju, w którym śpisz, przyczynia się do pogorszenia jakości odpoczynku, a nawet może powodować bezsenność.

Zatem, aby rano czuć się wypoczętą i w pełni gotową do zmagania się z wyzwaniami kolejnego dnia, wynieś z sypialni telefony, komputery, tablety i inne cuda techniki!

5. Raz w tygodniu zrób sobie prezent 

Dobrym pomysłem na zyskanie lepszego samopoczucia jest celebrowanie małych sukcesów, które osiągnęłaś podczas całego tygodnia. Przypomnij je sobie i zrób sobie małą nagrodę - nieważne czy w postaci materialnej, czy np. duchowej. 

Możesz kupić sobie mały, uroczy drobiazg albo urządzić pachnącą kąpiel z ulubionymi olejkami eterycznymi. Ważne, byś poczuła się dopieszczona!

zdjęcie: Thinkstock 

Zobacz też:


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Piątek 13.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Mi rano poprawia nastrój wypicie naturalnego soku. Jak mam czas robię sama, czasem kupuję jednodniowy w drodze do pracy a czasem taki naturalny z oleofarmu. Jest prosto z owoców ale spokojnie postoi z 5 dni w lodówce
Dodano: 2016-05-31 21:14:11 Zgłoś nadużycie
Anonim
Przede wszystkim trzeba zacząć walkę ze stresem, najlepiej z pomocą natury :) Więcej na: http://www.eyahoo.pl/ziola-pomocne-w-walce-ze-stresem/
Dodano: 2016-05-15 13:15:40 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Kofeina - za i przeciw

    Kofeina - za i przeciw

    Kofeina kojarzy nam się przede wszystkim z kawą. Jednak jak się okazuje, znajdziemy ją także w innych produktach i to niekoniecznie spożywczych. Czy można przedawkować kofeinę? Czy kofeina… czytaj więcej