5 powodów dla których warto chodzić na aerobic

Ciekawe, czy znacie je wszystkie.

dlaczego-warto-chodzic-na-aerobik.jpgAerobik to intensywny rodzaj gimnastyki, wykonywany w rytm muzyki, najczęściej w grupie. Zajęcia aerobiku oferuje wiele klubów fitness, czy klubów osiedlowych, chociaż dzisiaj takim ćwiczeniom częściej nadaje się bardziej sprofilowane nazwy typu: "płaski brzuch", "jędrne uda i pośladki", "TCB" czy "ABT". 

Aerobik to dobry trening dla osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów a do tego lubią muzykę i nie mają problemu z koordynacją. 

 POLECAMY: Dlaczego warto ćwiczyć zumbę?

Jeśli zastanawiasz się, czy zajęcia aerobiku mają jeszcze sens - w końcu jest tak wiele możliwości innych ćwiczeń (pływanie, bieganie) - to przygotowałyśmy listę 5 powodów dla których naprawdę warto zapisać się na takie treningi. Może okaże się, że ta dyscyplina jest wprost stworzona dla Ciebie i zaspakaja w 100 proc. wszystkie potrzeby zdrowotne Twojego organizmu?

OTO POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO CHODZIĆ NA AEROBIK: 

  • MOCNIEJSZE SERCE I PŁUCA. Regularne chodzenie na zajęcia aerobiku może wpłynąć na poprawę krążenia krwi. Co więcej, aerobik jest korzystny zarówno dla serca, jak i płuc - po pewnym czasie stają się one bardziej wydajne w pompowaniu krwi i tlenu do wszystkich komórek ciała.

  • UTRATA WAGI. Regularne ćwiczenia aerobowe w połączeniu ze zdrową dietą mogą dać naprawdę imponujące efekty - dzięki temu możesz zwiększyć tempo przemiany materii i spalić tłuszcz. 

  • PRZECIW DEPRESJI. Aerobik to jeden z najzdrowszych sposobów, by pokonać depresję. Ćwiczenia w grupie w rytm muzyki redukują stres i dają odprężenie, poprzez uwalnianie większej ilości tlenu do mózgu. 

  • PRZECIW CHOROBIE ALZHEIMERA. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Bostonie (Boston University School of medicine) wykazały, że ćwiczenia aerobowe mogą mieć pozytywny wpływ na przyśrodkowy płat skroniowy systemu pamięci, który odpowiada za problemy z pamięcia. 

  • DLA CHORYCH NA ASTMĘ. Badania wykazały, że uczestniczenie w zajęciach aerobiku może być korzystne dla osób, które chorują na astmę. 

Zobacz także: Hoopdance, czyli taniec z hula hop. Inspirujące filmiki!

Aerobik uchodzi za sport właściwie dla każdego, ale przed rozpoczęciem ćwiczeń, dla własnego bezpieczeństwa, lepiej zapytać o zgodę lekarza. Przeciwskazaniem do uczestniczenia w zajęciach aerobiku mogą być urazy i choroby nóg, rąk a także nadciśnienie tętnicze. 

Zobacz także: Czy twoja figura jest zapisana w genach?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 10.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×