5 zagrożeń, które może powodować przyjmowanie doustnej antykoncepcji!

Tabletki antykoncepcyjne nie tylko chronią Cię przed niechcianą ciążą, ale mają też wiele skutków ubocznych, które poważnie zagrażają Twojemu zdrowiu!

iStock_5723503_LARGE.jpg

Nie każda kobieta powinna stosować doustną antykoncepcję- pod uwagę należy wziąć nie tylko uwarunkowania fizyczne czy genetyczne. Zażywanie tabletek działa negatywnie także na psychikę- w wielu przypadkach wywołuje stany depresyjne. Dlatego zanim zaczniesz zażywać tabletki, powinnaś odbyć szczerą rozmowę ze swoim ginekologiem. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu stosowania antykoncepcji doustnej, poznaj także jej skutki uboczne.

[pb] 


1.Tabletki antykoncepcyjne powodują zakrzepy i wylewy, zwłaszcza u kobiet po 30 roku życia, a także u osób palących. Pamiętaj, żeby nigdy nie łączyć papierosów z tabletkami! Kobiety decydujące się na tę formę antykoncepcji, są także narażone na wystąpienie nadciśnienia tętniczego, które utrudnia przebieg ciąży.

2.Ta forma antykoncepcji znacznie zmniejsza popęd seksualny. Jeśli zauważysz u siebie spadek libido, to znak że powinnaś poprosić lekarza o inne tabletki.

3.Wiele tabletek w swoim składzie zawiera laktozę. Może to być duży problem dla osób zmagających się z Hashimoto.

4.Przyrost masy ciała- to oczywisty skutek stosowania tabletek. 

5.Częste zmiany nastroju. Tabletki pozbawiają nasz ustrój kwasu foliowego i witaminy B6, co ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i może powodować silne stany depresyjne.


Jeśli jednak zdecydujesz się na tę formę antykoncepcji, pamiętaj o regularnych wizytach u ginekologa oraz przerwach w zażywaniu tabletek (powinnaś je robić przynajmniej raz na dwa lata). Pamiętaj także, że oprócz tabletek istnieje wiele innych metod!

Zdjęcie: iStock 

ID galerii:349


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 09.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×