6 faktów o tamponach, które powinnaś znać

Tampony mają swoje zwolenniczki i przeciwniczki. Jeżeli jeszcze z nich nie korzystałaś, zapoznaj się z informacjami, które dla Ciebie przygotowałyśmy.

6 faktów o tamponach, które powinnaś znać

6 faktów o tamponach, które powinnaś znać


Szczególnie starsze kobiety wybierają podpaski, a z kolei dla młodszego pokolenia dużo wygodniejsze wydaje się korzystanie z tamponów, bo przede wszystkim są niewidoczne, co przy obecnym trendzie noszenia obcisłych spodni jest wręcz zbawienne, jednak czasem mamy przed nimi spore opory.

Zapoznajcie się z kilkoma faktami o tamponach, które powinnyście znać przed tym kiedy się na nie zdecydujecie.

1. Przede wszystkim tampon wymaga częstszej wymiany od podpaski. Najlepiej jeżeli odbywa się to co ok. 4 godziny, lub częściej. Zdarza się jednak, że nie masz możliwości tego dokonać, więc staraj się aby maksymalnie skrócić czas jego przebywania w organizmie.

2. Podczas aplikacji i wyjmowania tamponu, jeżeli jego rozmiar jest zbyt duży albo nie nasiąkł wystarczająco mocno, może ci towarzyszyć ból. Warto wtedy po prostu zmniejszyć jego wymiary. Szczególnie dziewice powinny sięgać po tampony o mniejszych rozmiarach. Dyskomfort można odczuwać także przy chodzeniu, co zazwyczaj jest wynikiem zbyt płytkiej jego aplikacji. Należy wtedy go wyjąć i włożyć kolejny - zdecydowanie głębiej.

6 faktów o tamponach, które powinnaś znać

6 faktów o tamponach, które powinnaś znać


3. Zapewne wiele osób obawia się również jego wypadnięcia albo utknięcia. Otóż jest on trzymany przez nasze mięśnie, więc nie grozi jego wypadnięcie, a jeżeli chodzi o ciężkie usunięcie, to nawet w przypadku urwania sznureczka, możemy go "urodzić" poprzez mocne parcie. W ostateczności pozostaje wizyta u lekarza, który na pewno go usunie.

4. Tampon nie przeszkadza w korzystaniu toalety. Warunkiem jest jednak jego odpowiednia aplikacja - głęboka. Jedynym mankamentem może być zamoczenie sznureczka, więc możemy go po prostu przytrzymać z boku.

5. Tampony zazwyczaj nie powodują alergii, ponieważ ich producenci przykładają do tego dużą uwagę, lecz każda z nas jest inna, więc jeden na wiele przypadków może się przydarzyć.

6. Tampony nie nadają się do ochrony przed upławami. Mogą one być wynikiem infekcji, którą tampon by zaostrzył. Ponadto jego nasiąknięcie nie byłoby odpowiednio duże i wyjmowanie powodowałoby dyskomfort.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 09.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Ja od dawna używam tylko tamponów i bardzo to sobie chwalę. Moim ostatnim odkryciem, które znacznie ułatwia mi życie, są tampony do stosowania w nocy. Używam tych: https://www.myob.pl/procomfort-night-normal#product. Mam bardzo wrażliwą skórę i noszenie podpasek w nocy często kończyło się podrażnieniami i wydawaniem kupy kasy na Tanno Hermal, Sudocrem a dwa razy się nawet skończyło Pimafucortem na receptę.
Dodano: 2017-12-27 12:40:21 Zgłoś nadużycie
Anonim
Używam tamponów od zawsze. Nie zamieniłabym ich na nic innego. Chodzą różne plotki na temat tamponów, że można poważnie zachorować, że zatrzymują krew,że później trzeba jeździć na jakieś czyszczenie... Nie wiem, ale naprawdę ktoś kto wynalazł tampona powinien dostać Nobla!! Jest to wygodne a przede wszystkim czyste, chyba każda kobieta wie o czym mówię. Nie wyobrażam sobie powrotu do podpasek! Kobiety,które są negatywnie nastawione do tamponów powinny przez jeden cykl miesiączkowy zobaczyć jak to jest.. Dobrze zaaplikować tampona i cieszyć się czystością i brakiem "zapachów"
Dodano: 2014-09-09 13:59:59 Zgłoś nadużycie
Anonim
uzywam tylko tamponow i jestem bardzo zadowolona;)
Dodano: 2014-09-09 13:16:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×