6 najbrudniejszych rzeczy w waszym otoczeniu

Okazuje się, że deska sedesowa wcale nie jest najbrudniejszą rzeczą w waszym mieszkaniu. Zaskoczeni? Taki telefon komórkowy czy szczoteczka do zębów mają o wiele więcej bakterii!

brudne-rzeczy-w-otoczeniu-glowne.jpg

Zastanawiałyście się kiedyś, jakie są najbrudniejsze rzeczy, jakich na co dzień używamy? Deska klozetowa, którą powszechnie uważa się za największe siedlisko brudu, to przy tym pikuś! Złe bakterie czają się w przedmiotach, które lubimy i wykorzystujemy do codziennej pracy czy zabawy, zupełnie nieświadomi mikrobiologicznego zagrożenia! 

Zapewne po przeczytaniu tej listy 6 najbrudniejszych rzeczy w waszym otoczeniu, trochę zmienicie podejście do spraw higieny, a może nawet weźmiecie się za małe porządki? Warto!

Zobacz także: Słuchanie tego utworu chroni przed zawałem

Oto najbrudniejsze rzeczy w waszym otoczeniu:

1. KLAWIATURA I MYSZKA

Kiedy ostatnio czyściliście klawiaturę lub myszkę? No, właśnie. Mikrobiolodzy twierdzą, że klawiatura i myszka mają nawet 5 razy więcej bakterii niż muszla klozetowa. 

brudne-rzeczy-w-otoczeniu-klawiatura-i-myszka.jpg

2. SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW

Wilgoć w łazience to prawdziwa pożywka dla bakterii. Szczoteczki do zębów to prawdziwe siedliska zarazków, dlatego trzeba pamiętać o częstej ich wymianie. Podobno mogą mieć nawet 200 tysięcy więcej bakterii niż deska sedesowa!

brudne-rzeczy-w-otoczeniu-szczoteczka.jpg

3. SŁUCHAWKI

Jeśli dłuższy czas nie czyściłaś słuchawek do uszu (właśnie takich - wkładanych do ucha, jak na zdjęciu), to brud, który się na nich zbiera może doprowadzić nawet do infekcji ucha. Nawet jeśli jesteś bardzo koleżeńską osobą, to lepiej nie pożyczaj nikomu takich słuchawek. 

brudne-rzeczy-w-otoczeniu-sluchawki.jpg

Zobacz także: 9 nawyków czyściochów

4. PIENIĄDZE

Przekazywane z rąk do rąk, nigdy nieczyszczone, nie prane, nie odkurzane... Ale jakie kochane! 

brudne-rzeczy-w-otoczeniu-pieniadze.jpg

5. KIEROWNICA SAMOCHODU 

Zaskoczeni? OWszem, coraz więcej ludzi dba o swoje auta. Samochody są myte, polerowane, nawet odkurzane. Ale, czy ktoś pamięta o kierownicy lub skrzyni biegów, by je także przetrzeć szmatką? 

brudne-rzeczy-w-otoczeniu-kierownica.jpg

6. SMARTFON

Najlepsze zostawiliśmy na koniec. Telefon, z którym większość z nas właściwie się nie rozstaje, ma nawet 10 razy więcej bakterii niż deska klozetowa. Warto pomyśleć o tym, by co pewien czas przetrzeć smartfon jakąś ściereczką z płynem antybakteryjnym.  

brudne-rzeczy-w-otoczeniu-telefon.jpg

Zobacz także: "Must have" na lato 2015 - plecione torby plażowe!


Źródło: MilionKobiet.pl, PureWow.com
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 25.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar