6 prostych sposobów na… pobudkę bez kawy!

Jeden z nich do tej pory robiłaś źle.

ThinkstockPhotos-480404352.jpg

Z tytułu mogłoby wynikać, że niekoniecznie jesteśmy fankami kawy. Cóż, jest zupełnie odwrotnie. KOCHAMY KAWĘ! Jednak wiadomo, jak to kobiety - czasami nie do końca jesteśmy w nastroju na kolejną dolewkę albo właśnie zaczęłyśmy dietę, która nie przewiduje picia kawy w najmniejszej nawet kropli. Właśnie w takich momentach potrzebne są nam poniższe rzeczy… by z rana dołączyć do żywych. Szukasz sposobu na porządną pobudkę bez kawy? Właśnie znalazłaś!

Zobacz też: Jak pić kawę, by nam nie szkodziła? 


WSTAŃ DUŻO WCZEŚNIEJ

Gdzieś w okolicach pory, w której wstaje słońce. Otwórz okno na oścież i zaciągnij się świeżym powietrzem. Zamknij na chwilę oczy i zabierz dla siebie jak najwięcej witaminy D, którą produkuj właśnie to wczesne słońce. To właśnie ona poprawi Ci humor z samego rana i z pewnością da pierwszego pstryczka do pobudki.


WEŹ CHŁODNY PRYSZNIC

Nic tak nie budzi, jak kubeł… prysznic z zimną wodą! Przyspieszy cyrkulację krwi i jest idealnym bodźcem do rozpoczęcia dnia. Mała rada: nie musisz sterczeć 15 minut pod prysznicem, by uzyskać efekt, o jakim mówimy. Wystarczy, że odkręcisz zimną wodę na minutę przed opuszczeniem brodzika/wanny.

Sprawdź też: Co się stanie, gdy przestaniesz pić kawę? 


PIJ DUŻO WODY

Odwodnienie nie sprzyja pobudzeniu, wręcz odwrotnie - sprawia, że czujesz się zmęczona i śpiąca. Gdziekolwiek się wybierasz, zabieraj ze sobą butelkę wody. Wiemy, bywa ciężka przy i tak dużym bagażu, ale Twoje ciało i organizm na pewno Ci podziękują za taki słodki ciężar.


JEDZ ZDROWE PRZEKĄSKI

Wiesz, szpinak z jabłkiem czy banan z awokado i kiwi. Tak, by unikać zbędnego cukru, ale pocieszyć się brakiem kawy. Cóż, nikt nie jest idealny prawda?


ŻUJ GUMĘ

Ona odciągnie Twoją uwagę od kawy plus pobudzi do działania Twoje szare komórki. Żując gumę mocniej się dotleniasz, wiedziałaś o tym?

Polecamy: Zielona kawa na odchudzanie: HIT czy MIT? 


RUSZAJ SIĘ!

Jeśli zaczynasz pracę o 9:00 czy 10:00, a wstałaś razem ze słońcem - masz mnóstwo czasu na trening! Pogoda za oknem może Ci nie sprzyjać, wtedy włącz ulubioną trenerkę w telewizji czy zwyczajnie się porozciągaj. A jeśli zaczynasz pracę wczesnym rankiem, wysiądź przystanek wcześniej i przejdź się do pracy. Albo wróć do domu kawałek spacerem. Dotleń się i zobacz, jak bardzo odpręża się Twoje ciało bez dodatku kawy.


Po kilku dniach poczujesz różnicę!


Źródło: Purewow

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Magda Zdanowska , Czwartek 23.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Polecam codziennie rano literetkę tych soków http://oleofarm24.pl/pol_m_Soki-swiata-230.html zwłaszcza żurawina, która jest super kwaśna :) Od razu czuję że zdrowo zaczynam dzień :)
Dodano: 2016-07-03 12:01:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×