6 rzeczy, o których powinnaś zapomnieć podczas miesiączki - mogą być niebezpieczne!

Z tych spraw lepiej zrezygnować na czas okresu - w przeciwnym razie możesz nawet wylądować w szpitalu!

miesiaczkaproblemyglownemain.jpg

Miesiączka to szczególny czas w naszym cyklu miesięcznym. Wtedy jesteśmy osłabione, a nasz organizm wymaga specjalnego traktowania, o czym w natłoku codzienności często zapominamy. Która z nas, zabiegana i obarczona tysiącem spraw do załatwienia ma czas na to, aby podczas okresu poświęcać swojemu organizmowi szczególną uwagę i otaczać się szczególną opieką? Pora to zmienić! Jeśli nie będziesz odpowiednio o siebie dbała, gdy masz "te dni", może skończyć się to dramatycznie - wizytą w szpitalu. Zobacz, czego unikać, gdy masz okres!Gorące kąpiele

Pachnąca, gorąca kąpiel w pianie to wyśmienity pomysł na relaks po stresującym dniu, ale nie podczas miesiączki. Wygrzewanie się w gorącej wodzie podczas "tych dni", a już zwłaszcza tych najbardziej obfitych, może się bowiem skończyć krwotokiem wewnętrznym i sprawić, że wylądujesz na ostrym dyżurze! Lepiej poczekaj z taka przyjemnością, aż okres się skończy. 


Jedzenie fast foodów

Często bywa tak, że tuż przed okresem lub w jego trakcie mamy nieodpartą chęć na słone i tłuste potrawy, wiec często sięgamy po duże frytki lub hamburgera. To błąd! Nie dość, że nasz organizm jest podczas miesiączki osłabiony i potrzebuje zdrowego jedzenia obfitującego w minerały i mikroelementy, którym zdecydowanie brak fast foodom, to do tego jeszcze podczas miesiączki, a zwłaszcza w pierwszy lub drugi dzień możemy mieć także problemy z trawieniem -  podczas pierwszych dni okresu pojawia się często np. biegunka. Nie ma powodu, abyś w ten i tak ciężki dla organizmu czas, dokładała mu jeszcze zmartwień, pochłaniając niezdrowe fast foody, które pogorszą tylko problemy trawienne. 


Jedzenie w biegu lub niejedzenie

Niedojadanie lub pomijanie posiłku podczas miesiączki może doprowadzić nawet do omdlenia i odwiezienia Cię do szpitala! Wszystko przez to, że podczas okresu i tak jesteś już osłabiona i tracisz wiele żelaza, gdy dodatkowo nie dbasz o siebie, skutki takiego zachowania są naprawdę opłakane, a Ty możesz trafić pod kroplówkę. 


Intensywny trening

Jak już zostało wspomniane powyżej, podczas miesiączki jesteś mocno osłabiona - tracisz krew, żelazo i energię. To nie jest najlepszy czas w miesiącu, aby intensywnie ćwiczyć i pogarszać tym samym stan swojego organizmu. Zamiast iść na fitness czy katować się na siłowni - w tym czasie wystarczy, że przejdziesz się na dłuższy spacer. 


Bolesne zabiegi kosmetyczne

Podczas okresu jesteś bardziej wrażliwa na ból, dlatego nie jest to najlepsza pora na wykonywanie bolesnych zabiegów. Z depilacją woskiem poczekaj kilka dni, a jeśli możesz, to najlepiej do około połowy cyklu - czasu owulacji, gdy najlepiej zniesiesz ból. Wszelkiego typu oczyszczanie skóry lub laser również nie są dobrym pomysłem podczas miesiączki. Naszym zdaniem warto poczekać nawet z regulacją brwi - po co dodatkowo cierpieć? 


Seks 

Gdy masz okres, lepiej zrezygnować ze zbliżeń fizycznych z partnerem. Po pierwsze dlatego, że może to być niekomfortowe dla obu stron, po drugie dlatego, że w tym czasie jesteś o wiele bardziej podatna na wszelkiego typu intymne otarcia oraz infekcje. 

Jeśli wierzysz też w mit, że podczas okresu nie możesz zajść w ciążę - jesteś w błędzie - możesz. Jest to niemożliwe tylko w dni niepłodne, czyli zwykle od około 18 - 19 dnia cyklu, właśnie do pierwszego dnia nowego cyklu, czyli pierwszego dnia miesiączki. Okres jest czasem uważanym przez lekarzy za płodny, dopiero po nim następuje kilka dni tzw. "względnej niepłodności" (niektóre kobiety są wtedy niepłodne - a inne wręcz przeciwnie - wszystko zależy od rodzaju śluzu, jaki masz w dni po miesiączce), aż do czasu  płodności - owulacji. 


zdjęcie: iStock  


Dodał(a): Natalia Fijał , Wtorek 07.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Co do współżycia podczas okresu...my uprawiamy seks i nie mamy z tym problemów. Korzystam wtedy z tamponów w których można współyć - beppy. Są miękkie jak gąbeczka i niewyczuwalne podczas stosunku.
Dodano: 2017-02-16 18:11:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×