6 sygnałów świadczących o odwodnieniu organizmu

Latem bardzo ważne jest nawadnianie organizmu- zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Niestety, czasami jest za późno. Po czym poznasz odwodnienie organizmu?

piegiiiigi.jpg

Ludzkie ciało w 75 % składa się z wody. To jej prawidłowa ilość wpływa na nasze zdrowie, a także stan skóry. Dlatego kiedy dochodzi do odwodnienia, nasz organizm wysyła nam pewne sygnały. Oto one!

Ból serca

Zaburzona równowaga wody w organizmie ma wpływ na ilość soli i cukrów. W ten sposób obniża się również poziom potasu we krwi, co jest główną przyczyną zaburzeń pracy serca. Tego symptomu lepiej nie lekceważyć! 

Brzydki oddech

Ślina oczyszcza zęby z resztek pokarmu, a także chroni je przed próchnicą i chorobami dziąseł. Gdy jesteś odwodniona, w Twojej jamie ustnej dochodzi do namnażania się bakterii. Odczuwalnym skutkiem może być brzydki zapach z ust.

Bóle głowy

Nasz mózg otoczony jest płynem mózgowo-rdzeniowym, który chroni go przed uszkodzeniami. Kiedy płynu jest mało, nasz mózg jest narażony na uszkodzenia, a my odczuwamy chroniczny ból głowy.

Problemy trawienne

Woda rozcieńcza jedzenie, dzięki czemu jego strawienie jest dużo łatwiejsze dla organizmu. Mała ilość wody sprawia, że przetworzone jedzenie jest twarde, co może wywoływać bóle brzucha. Jeżeli zauważyłaś, że od jakiegoś czasu masz problemy żołądkowe, pora zrobić podstawowe badania!

Bóle mięśni

Chrząstki w naszych stawach składają się z 80 % z wody. Dlatego stawy pracują prawidłowo tylko wtedy, gdy są dobrze nawodnione. Jednym z najbardziej niepokojących sygnałów świadczących o odwodnieniu jest tzw."zgrzytanie" w kościach.

Ochota na słodycze

W odwodnionym organizmie wątroba potrzebuje wody do uwolnienia glikogenu, który dostarcza nam energii. Wzmożony apetyt na słodkie przekąski może oznaczać, że Twój organizm nieprawidłowo przetwarza glikogen. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 01.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
fiołek
Ja się tak odchudzałam, że niestety sobie tylko krzywdę zrobiłam i miałam odwodniony organizm - bez przerwy ból głowy i tyle. Później już się oswoiłam ze swoimi wałeczkami ale na szczęście siostra przyszła z pomocą, jej koleżanka na iqacai schudła 12 kilogramów i ja już sobie tez te tabsy zamówiłam, nie mogę się doczekać efektu
Dodano: 2017-08-03 12:30:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×