65-letnia kobieta węchem wykrywa chorobę parkinsona! Jak to możliwe?

Tagi: parkinson

Niedawno odkryto, że pewna starsza kobieta ma bardzo niezwykły dar... Potrafi ona bowiem po zapachu rozpoznać, czy ktoś choruje na parkinsona!

starsza kobieta.jpg

65-letnia kobieta węchem wyczuwa chorobę parkinsona! Jak to możliwe?

Coraz więcej starszych osób cierpi na trudną chorobę jaką jest Parkinson. Niestety do tej pory medycyna nie odnalazła leku, który mógłby zupełnie zwalczyć chorobę. Choć istnieją medykamenty, które spowalniają jej rozwój, to jednak wciąż jest to nieuleczalna choroba.

Parkinson to choroba bardzo trudna do wykrycia w początkowej fazie. Tym bardziej wszystkich zadziwił fakt, o którym doniosło BBC News. Okazuje się, że mieszkająca w Anglii 65-letnia Joy Milne, potrafi wyczuć zapach... parkinsona.

Zobacz też: KOBIETA URODZIŁA SIĘ BEZ NARZĄDÓW PŁCIOWYCH, TERAZ CIESZY SIĘ Z NARODZIN DZIECKA! JAK TO MOŻLIWE?

Pierwszy raz poczuła go u swojego męża, u którego kilka lat później zdiagnozowano parkinsona. Zapach opisała jako delikatną woń piżma. Po roku dołączyła do organizacji Charity Parkinson’s U.K i kiedy spotkała się z innymi osobami chorymi na Parkinsona poczuła od nich ten sam zapach.

 

To właśnie skłoniło naukowców z University of Manchester do przeprowadzenia klinicznych badań z udziałem Joy Milne. W laboratoryjnych warunkach przetestowano zdolności kobiety i okazało się, że naprawdę bardzo precyzyjnie potrafi określić, kto jest chory, a kto nie.

Zobacz też: ŚLUB W WIEKU 100 LAT? TAK, TO MOŻLIWE! 

Naukowcy twierdzą, że dzieje się tak dlatego, że osoby chore wydzielają sebum jest zmienione i wydziela unikalną substancję chemiczną o zapachu, który może być rozpoznawalny przez osoby mające bardzo wrażliwy zmysł węchu.

To właśnie dzięki bardzo rozwiniętemu zmysłowi węchu Joy Milne jest w stanie określić, czy ktoś choruje na Parkinsona czy też nie po tym, jak powącha koszulę nocną, w której spała dana osoba.

Niewiarygodne, prawda?

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Thinkstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 02.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar