8 domowych sposobów na ból zęba

Większość z nas choć raz borykała się z silnym bólem zęba. Jedni w takiej sytuacji sięgają po tabletki przeciwbólowe, a drudzy wolą naturalne metody. Sprawdźcie, jak sobie poradzić z tą dolegliwością domowymi sposobami.

8 domowych sposobów na ból zęba

Ból zęba może wywoływać wiele rzeczy. Kiedy nie ustępuje, należy niezwłocznie udać się do stomatologa, lecz bywa, że ktoś się boi wizyty u dentysty; jest długa kolejka oczekiwania, albo po prostu jest np. noc, czy święto narodowe, kiedy to nie uświadczymy profesjonalnej pomocy. Co wtedy robić? Można sięgnąć po leki przeciwbólowe z domowej apteczki, albo wykorzystać inne metody. Sprawdźcie.

1. Goździki


Mają działanie antyseptyczne i zmniejszają ból, dlatego też warto je rozgnieść i przyłożyć do źródła bólu. Doskonale sprawdzi się także olejek z goździków, którym należy natrzeć bolące miejsce.

2. Alkohol


Nie, nie chodzi tutaj o jego spożywanie. Wykazuje działanie odkażające, dlatego dobrze z niego przyrządzić płukankę do ust. Nasączamy w nim wacik i przykładamy do zęba, albo nabieramy w usta i płuczemy bolące miejsce.

3. Czosnek i cebula


Wykazują działanie antybakteryjne, dlatego kiedy boli ząb, należy je zetrzeć i zrobić okład, albo żuć przez kilka minut.

4. Aspiryna


Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, więc często znajduje się w domowych apteczkach. Możemy z niej zrobić płukankę, albo ją rozłupać i przyłożyć do bolącego miejsca. Można ją oczywiście też połknąć jako lek przeciwbólowy.

5. Szałwia i rumianek


Ból często jest wywoływany przez zapalenie dziąseł. W takich przypadkach z pomocą przychodzi napar z szałwii albo rumianku, które mają działanie przeciwzapalne.

6. Sól i papryka


Zmieszajcie jedną czwartą łyżki soli kuchennej ze szczyptą papryki i nałóżcie na bolące miejsce.

7. Ziemniak


Należy go obrać, pokroić w plastry i przyłożyć do bolącego miejsca na ok. 15 minut.

Zobaczcie także: Co to jest barodonotalgia?

8. Herbata


Ulgę przyniesie zalanie gorącą wodą saszetki herbaty i kiedy już będzie ciepła, przyłożenie do zęba.


Jakie macie sposoby na bolącego zęba?Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 05.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×