8 zalet jazdy na rolkach!

Istnieje bardzo dużo rodzajów sportu, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednym z tych, który ostatnio cieszy się dużym powodzeniem jest jazda na rolkach. Jakie są zalety tego właśnie sportu?

8 zalet jazdy na rolkach Jazda na rolkach ma wiele zalet!

Jazda na rolkach to sport, która staje się naprawdę popularny. Czemu kobiety coraz częściej sięgają po buty na kółkach? Jakie korzyści i zalety daje nam ten rodzaj sportu? Oto kilka z nich.

1. Spalanie tłuszczu

Jazda na rolkach jest świetnym sposobem na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Podczas godzinnej intensywnej jazdy na rolkach można spalić nawet do 800 kcal! To dwa razy więcej niż podczas godzinnego aerobiku. Wszystko oczywiście zależy od indywidualnych predyspozycji, jednak niezaprzeczalnym jest fakt, że przy regularnej jeździe możesz w szybki i przyjemny sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

2. Poprawa kondycji i samopoczucia

Ten rodzaj sportu zaliczany jest do treningu aerobowego, co oznacza, że jego uprawianie poprawi kondycję całego Twojego ciała. Oprócz tego poprawisz krążenie w swoim ciele, co pozytywnie wpłynie na ogólne Twoje samopoczucie. Poprawi się  praca Twojego serca.

3. Jędrne ciało

Dzięki temu, że podczas jazdy angażujemy dużą część mięśni, dotleniamy organizm, więc to idealny sposób na jędrniejsze ciało. Nie trzeba więc wcierać w siebie ogromnej ilości kremów ujędrniających, wystarczy znaleźć czas na regularny niedługi trening i jędrne ciało mamy gwarantowane.

4. Smukła sylwetka

Podczas jazdy ćwiczą nie tylko mięśnie naszych nóg, ale także rąk, brzucha i kręgosłupa! Jeżdżąc wprawiamy więc w ruch prawie wszystkie mięśnie naszego ciała. Dzięki temu cała nasza sylwetka nabiera kształtów, wysmukla się.

5. Zgrabne nogi

To chyba oczywiste, że dzięki treningowi na rolkach nasze nogi stają się smuklejsze i jędrniejsze. To świetna opcja dla kobiet, które mają problem ze zrzuceniem zbędnych kilogramów gromadzących się wokół bioder i ud. Długie i zgrabne nogi to przecież atut, którym każda z nas chciałaby się pochwalić. Wystarczy podjąć wyzwanie i regularnie zacząć jeździć.

6. Wygrana z cellulitem

Ze względu na to, że podczas poruszania się na rolkach bardzo mocno zaangażowane są w wysiłek nasze uda oraz pośladki, regularny trening to idealna odpowiedź na to jak pozbyć się cellulitu. Jeśli nie uda nam się wyeliminować „pomarańczowej skórki” całkowicie, to na pewno zmniejszy się ona w znacznym stopniu, gdyż dzięki jeździe poprawia się krążenie i ujędrnia się skóra w miejscach powstawania cellulitu. Zatem warto spróbować!

7. Dotlenienie

Dzięki rolkom dotlenisz swój organizm co automatycznie wpłynie pozytywnie na poprawę samopoczucia oraz wygląd Twojej cery. Będzie ona rozświetlona i pojawiać się na niej będzie znacznie mniej niedoskonałości. Dobrze dotleniony mózg znacznie lepiej pracuje, zatem poprawia się także nasza koncentracja, mamy więcej chęci i energii do życia.

8. Relaks i bezpieczeństwo

Jazda na rolkach to sport, który nie naraża naszych stawów tak jak inne formy treningu. Dzięki temu jesteśmy mniej narażeni na urazy i kontuzje. Sport na świeżym powietrzu to przede wszystkim świetna opcja na oderwanie się od codzienności, bardzo dobra forma relaksu i odpoczynku.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: ShutterstockDodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 18.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar