9 powodów, dla których warto iść na siłownię z przyjaciółką

Lato za pasem, a więc czas ostro wziąć się za swoją figurę. Waszą wymówką jest to, że nie macie z kim iść na siłownię? Sprawdźcie, dlaczego warto się tam udać z przyjaciółką.

9 powodów, dla których warto iść na siłownię z przyjaciółką

Widzicie, że z waszym ciałem nie jest dobrze i trzeba coś z nim zrobić przed latem, ale brak wam motywacji do ćwiczeń? Najczęstszym wytłumaczeniem jest to, że nie mamy z kim iść na siłownię. Dlaczego jednak nie pójść z przyjaciółką? Oto kilka zalet takiego treningu.

1. Rozpoczęcie wspólnych wypadów na siłownię to doskonały pretekst do wyskoczenia na wspólne zakupy. Przecież odpowiednie obuwie, t-shirty, legginsy, spodenki dresowe są niezbędne.

2. Masz kogoś, kto cię zmotywuje żebyś w weekend wstała przed 13 i poćwiczyła.

3. Nie musisz się malować, bo wiesz, że twoja przyjaciółka także przyjdzie bez makijażu i nie będziesz się czuła jak zaniedbana kobieta. W końcu każda z was przychodzi w celu intensywnych ćwiczeń, a nie na pokaz mody. Możecie też razem się pośmiać z kobiet, którym rozmazał się makijaż.

4. Wstydzisz się spróbować jakiegoś nowego ćwiczenia? Przyjaciółka skutecznie cię zmotywuje i poćwiczy razem z tobą.

5. Między wami jest zdrowa rywalizacja, masz z kim porównywać efekty treningów.

6. Kiedy zaczynasz czuć spadek energii, przyjaciółka skutecznie wesprze cię i poćwiczycie choć 20 minut dłużej.

7. Miałaś straszny dzień w pracy i najchętniej położyłabyś się przed telewizorem? Nic z tego - przyjaciółka wyciągnie cię na trening, ponieważ nie dość, że sama chce poćwiczyć, to jeszcze wie, że w czasie wysiłku fizycznego w ciele wytwarzają się endorfiny, które pomogą ci w walce z chandrą.

8. Jeżeli dacie sobie niezły wycisk, potem masz z kim porozmawiać o tym, co cię boli i wzajemnie zmotywujecie się do dalszych ćwiczeń.

9. Wychodząc na wspólny lunch nie ulegniesz namowom na słodki deser, ponieważ ich nie usłyszysz od przyjaciółki, która razem z tobą walczy o zrzucenie zbędnych kilogramów na siłowni.


Dodacie jeszcze jakieś własne spostrzeżenia?Zobaczcie także: Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Anka P. , Niedziela 05.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
ja lubię chodzić na siłownię, ale to straszne koszty są... no właśnie wiecie jakie pieniądze są w fitnessie? o tym fajna infografika tu: http://poradnikinwestowania.pl/wydajesz-kase-robisz-mase-czyli-jakie-pieniadze-sa-w-fitnessie-infografika/
Dodano: 2015-04-08 09:24:19 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×