ABC seksu w obrazkach

1 września ruszyła edukacyjna kampania społeczna "ABC seksu w obrazkach", promująca profilaktykę chorób przenoszonych drogą płciową. Dzięki prostej formie obrazkowej ma dotrzeć do jak największej grupy internautów, przyzwyczajonych do błyskawicznego przeglądania treści w sieci. Kampanię zaadresowano przede wszystkim do kobiet. W ostatnich latach coraz częściej diagnozuje się choroby przenoszone drogą płciową. Wzrasta też, zwłaszcza wśród kobiet, liczba zakażeń HIV.

ABC seksu w obrazkach

ABC seksu w obrazkach


 – Za cel kampanii przyjęliśmy przedstawienie najważniejszych faktów dotyczących profilaktyki w maksymalnie prosty, przyjazny sposób – mówi Katarzyna Sikorska z Fundacji Pomoc Społeczna. – Nasza kampania jest odpowiedzią na kobiece potrzeby, zarejestrowane przez nas w codziennej pracy. Uczy kobiety, jak dbać o własne zdrowie i egzekwować zasady bezpiecznego seksu – wyjaśnia.

Gra wstępna to podstawa- kliknij i dowiedz się więcej!

Kampania realizowana jest za pośrednictwem portalu Facebook. Przez najbliższe 10 tygodni na fanpage’u kampanii będą publikowane kolejne materiały: przede wszystkim ilustracje, ale też filmy i artykuły.  Nowością jest możliwość kontaktu z ekspertami – każdy użytkownik FB może za pomocą specjalnej aplikacji anonimowo przesłać pytanie.

Urozmaić swoje życie seksualne nowymi pozycjami -kliknij i sprawdź!

Pomysłodawcą kampanii jest Stowarzyszenie Pomoc Socjalna, na co dzień zajmujące się osobami zakażonymi HIV. Przy kampanii współpracuje też Fundacja Edukacji Społecznej, a za kreację i przygotowanie całości odpowiada cooperativa studio. Współorganizatorem kampanii jest m.st. Warszawa. Wszystkie materiały dostępne są nieodpłatnie pod adresem www.abcseksu.com (licencja Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska).

Dowiedz się, w jaki sposób wykorzystać zmysłowe gadżety w sypialni - kliknij tutaj!


Podsumowanie kampanii odbędzie się przy okazji światowego dnia AIDS – 1 grudnia. Organizatorzy nie wykluczają organizowania podobnych kampanii w przyszłości.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.
Źródło: Mat. prasowe
Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 09.10.2012 (aktualizacja: 2012-10-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×