ABT - wszystko, co chciałabyś wiedzieć o tym treningu

Najważniejsze informacje dotyczące ćwiczeń ABT, które można wykonywać w klubie fitness lub w domu.

abt-trening.jpg
Jeśli natknęłaś się na nazwę ABT w swoim klubie fitness lub serfując po internecie i nie za bardzo wiedziałaś o co chodzi, to ten tekst rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości, a to co niejasne stanie się jasne, jak słońce. 

 Zobacz także: Hoopdance, czyli taniec z hula hop. Inspirujące filmiki!

ABT to skrót od kompilacji słów z języka angielskiego: abdominal, buttocks i thights, co w wolnym tłumaczniu oznacza brzuch, pośladki i uda. . Ćwiczenia ABT koncentrują się właśnie na tych częściach ciała. 

ABT w klubie fitness 

Ćwiczenia ABT często pojawiają się w ofercie klubów fitness, bo jędrny brzuch, uda i pośladki to marzenie wielu kobiet. Rzadziej zdarza się, że ktoś chce wyrobić sobie biceps - poza tym ćwiczenie mięśni ramion lepiej sprawdza się na siłowni. 

Ćwiczenia ABT wykonywane są przy dyskotekowej muzyce. Głównym ich celem jest wyszczuplenie, wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni ud, pośladków i brzucha. Nie ma ogólnego schematu takich zajęć, każdy instruktor może je planować według swoich możliwości i widzimisię, ale zazwyczaj na treningach tego typu pojawia się mnóstwo ćwiczeń "brzuszków", "desek" i przede wszystkim przysiadów. Do ćwiczeń mogą być wykorzystywane ciężarki i stepy.

Na ABT można spalić nawet do 400 kcal. 

WAŻNE! Czasami zdarza się, że ABT traktuje się jako ćwiczenia jedynie dolnych partii ciała, od pasa w gół (a więc z pominięciem brzucha), dlatego jeśli będziesz zapisywała się na takie zajęcia, dokłanie wypytaj o szczegóły. 

Zobacz także: Dlaczego warto skakać na skakance?

ABT W domu

ABT możesz też ćwiczyć w domu. Nie ma żadnych granic wiekowych. Bądź tylko ostrożna i nie forsuj się zbyt mocna, a na początek polecamy też trening z trenerem personalnym, który powie Ci na co zwrócić uwagę i jak dokładnie wykonywać poszczególne ćwiczenia, by nie zrobić sobie krzywdy. 

W internecie możesz znaleźć kilka filmików z instruktarzem, jak ćwiczyć ABT. Oto jeden z nich:

Zobacz także: Czy twoja figura jest zapisana w genach?

Źródło: MilionKobiet.pl, YouTube
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Poniedziałek 07.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Sposoby na płaski brzuch

    Sposoby na płaski brzuch

    W jaki sposób skomponować trening aby jednocześnie zrzucić kilka kilogramów i wyrzeźbić mięśnie brzucha? Radzi Julita Kotecka, trener i ekspert adidas Running. czytaj więcej

  • Zadbaj o swoją pupę

    Zadbaj o swoją pupę

    Pupa, pośladki, tyłeczek - wiele określeń na naszą część ciała, która wymaga pielęgnacji, jak każdy inny fragment naszej skóry, a przy okazji to sexy wabik na facetów. Jak zadbać o… czytaj więcej