Ajurweda w kobiecym stylu

Wcinaj owoce i warzywa, wygoń złe myśli, kochaj i bądź kochana, nie zarywaj nocy. Te proste zalecenia pomogą ci wieść życie bez PMS-u, bolesnych miesiączek, problemów z wagą i płodnością.

Ajurweda w kobiecym stylu

Spadek nastroju związany z napięciem przedmiesiączkowym. Menstruacje zbyt obfite lub nieregularne. Comiesięczny ból brzucha albo skurcze, przy których nie ma się ochoty wstać z łóżka. Nieustanna walka o utrzymanie wagi. Problemy z płodnością. A potem menopauza oznaczająca uderzenia gorąca, zawroty głowy, niestabilność emocjonalną... Wiele z nas żyje w przekonaniu, że tak po prostu jest – bo jesteśmy kobietami –  i trzeba się z tym pogodzić. Ajurweda, będąca najstarszym na Ziemi systemem medycznym, głosi, że wcale nie musi tak być. Chuśtawka nastrojów, poczucie dyskomfortu i ból wcale nie muszą być nieodzownym elementem życia kobiety! Trzeba jednak przywrócić równowagę w organizmie, dbając nie tylko o ciało, ale też o emocje i umysł, by cieszyć się spokojem i zdrowiem przez wiele, wiele lat.

Dystansujesz się wobec "szamańskich" metod w stylu New Age? Daj szansę hinduskiej ajurwedzie i przyjrzyj się jej propozycjom – specjalnie dla kobiet. W końcu liczy sobie ona ponad 5000 lat, a Światowa Organizacja Zdrowia już w 1979 r. uznała ajurwedę za w pełni akceptowaną koncepcję zdrowia i terapii. Chcesz wiedzieć o niej jak więcej? Zajrzyj na jedną z poświęconych jej stron, np. www.ajurweda.pl, a-ajurweda.pl, www.ajurweda.com. Znajdziesz tam przede wszystkim zalecenia, by się wysypiać, zdrowo odżywiać i dbać o swoją psychikę. A to na pewno nie może ci zaszkodzić! Jeśli przy okazji przestaną cię trapić bolesne miesiączki lub uda ci się wreszcie zajść w upragnioną ciążę – to fantastycznie!

Tekst: Zuzanna Marczak
Więcej w lipcowym wydaniu magazynu Shape!


Dodał(a): Karolina Czaja , Środa 01.06.2011 (aktualizacja: 2011-06-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×