Akceptacja siebie a odchudzanie

Myślisz, że jeżeli zaakceptujesz swój wygląd, to nie będziesz widziała potrzeby odchudzania? To mylne myślenie. Zapoznajcie się z informacjami na ten temat, które dla Was przygotowaliśmy.

Akceptacja siebie a odchudzanie

Akceptacja siebie a odchudzanie


Do każdej zmiany potrzebna jest akceptacja stanu obecnego

Możesz myśleć, że jeśli zaakceptujesz swój wygląd, nadwagę, cellulit nie będziesz już chciała go zmienić, ale nie jest to prawda. Okazuje się, że problem z poczuciem własnej wartości i akceptacją siebie to wspólny mianownik wszelkich problemów związanych z problemami żywieniowymi. Nie tylko z objadaniem się, ale też z bulimią i anoreksją. Akceptacja stanu rzeczy, sytuacji, siebie jest potrzebna, by tę rzecz, sytuację, a także siebie zmienić szybciej i skuteczniej.

Akceptacja polega na tym, że godzimy się z tym, co jest. Nie oznacza to jednocześnie, że godząc się, zaprzestajemy prób zmiany, pójścia dalej, w innym kierunku, działania bądź zaniechania. Akceptacja własnej budowy ciała jest potrzebna, bowiem tworzy specyficzne uczucie wewnętrznej harmonii, spokoju, a także wolności. Dzięki temu mamy więcej energii do zmian, świadomiej podejmujemy decyzje i jesteśmy bardziej zdyscyplinowane.

Akceptacja siebie a odchudzanie

Akceptacja siebie a odchudzanie


Doskonałość osiągasz wtedy, gdy akceptujesz swoje niedoskonałości


Okazuje się, że dążenie do ideału jest największą przeszkodą w budowaniu poczucia własnej wartości. Trzeba powiedzieć jednak jasno: ideały nie istnieją, a jeśli istnieją, szybko sięgają bruku. Poczucie własnej wartości ucieka w mgnieniu oka, gdy wpadamy w pułapkę porównań. Jak nie porównywać, skoro prasa, telewizja, radio i własne przekonania atakują nasz umysł obrazami, zdjęciami modelek, które stają się niedoścignionym wzorem do naśladowania, a raczej "do wyglądania"? Ego zawsze wszystko bierze do siebie. Porównuje, analizuje, wpędza w poczucie dyskomfortu, a ostatecznie także poczucie wstydu i winy - "nie jestem taka, jaka powinnam być". Ważne pytanie - czy faktycznie powinnaś?

Kobietom narzuca się wręcz obowiązek dopasowania do idealnego wzoru. Gdy mamy takie przekonanie stajemy się doskonałymi wręcz konsumentkami i klientkami usług oraz produktów kosmetycznych i dietetycznych. Jesteśmy idealnymi zakupoholiczkami uzależniającymi poczucie wartości od nabytych produktów i ilości zakupionych zabiegów kosmetycznych.

Zobaczcie także galerię gwiazd, które schudły:


Źródło: Klaudia Pingot, autorka "FitMind. Schudnij bez diet"
Foto: Mat. prasowe/ Shutterstock

fitmin.jpgDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 22.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×