Aktywnie w trakcie miesiączki

Miesiączka dla wielu kobiet kojarzy się z bólem podbrzusza, nagłymi zmianami nastroju i brakiem chęci do czegokolwiek. Z powodu dyskomfortu, w tym czasie, często ograniczamy aktywność fizyczną. Jednak w trakcie miesiączki można aktywnie spędzać czas- warto wiedzieć jedynie jak.

125955347.jpgAktywnie w trakcie miesiączki

Menstruacja jest normalnym zjawiskiem, towarzyszącym kobietom od lat. Miesiączka wcale nie musi oznaczać koszmaru, warto jedynie zadbać o odpowiednią higienę, właściwą ilość snu i stosowne ćwiczenia. W razie jakichkolwiek problemów warto zgłosić się do lekarza, jednak na początku warto poznać pewne normy:

1. Krwawienie miesięczne powinno trwać od 3 do 6 dni

2. Bóle trwające dłużej niż dwa dni mogą oznaczać zaburzenia bądź chorobę. Warto także dodać, że bóle, które nie ustępują po zwykłych środkach przeciwbólowych są powodem do zmartwienia i powinno się w tej sytuacji niezwłocznie udać do lekarza.

Od cyklu zależy kiedy ładniej wyglądasz, lepiej się koncentrujesz, skuteczniej się odchudzasz, a nawet... kiedy szybciej załatwiasz sprawy w urzędzie - sprawdź, czy rządzą Tobą hormony!

Miesiąc z życia kobiety

3. Krwawienie trwające dłużej niż tydzień, a także zbyt duża utrata krwi może być niebezpieczna dla zdrowia.

Wiele kobiet myśli, że ruch w trakcie menstruacji jest niewskazany. Nie ma jednak nic bardziej mylnego. Aktywność fizyczna jest jak najbardziej możliwa, trzeba wiedzieć jedynie jak ćwiczyć. Niewskazane są ćwiczenia wysiłkowe, ściskające i napinające mięśnie brzucha. Nie można też wykorzystywać treningów zawierających pozycje odwrócone (np. świeca). Nie ma jednak powodu, aby rezygnować z szybkiego marszu, jazdy na rowerze, czy tai chi. Można sobie nawet pozwolić na wizytę na basenie. Jednak warto w tym wypadku pamiętać o użyciu tamponów. W wielu krajach, kobietom cierpiącym z powodu menstruacji poleca się ćwiczyć jogę.Foto: Thinkstock
Dodał(a): Paulina Lipska , Piątek 07.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×