Alergia na nabiał - sprawdź czego musisz unikać

Alergia na nabiał dotyka coraz więcej osób. Co powinniśmy wyłączyć z naszej diety, by alergia nie utrudniała nam życia?

Alergia na nabiał - sprawdź czego musisz unikać

Co jeść przy alergii na nabiał?

Kiedy jesteśmy uczuleni na nabiał zostajemy zmuszeni do tego, by zmienić swoją dietę czasem dość radykalnie. Co zatem możemy jeść, a czego powinniśmy unikać?

Do produktów, które powinny zniknąć z lodówki należą: jaja, mleko, jogurty, masło i margaryna, śmietana, sery oraz twarogi, lody śmietankowe, budynie. To jednak nie wszystko! Unikać powinniśmy także wszystkich produktów piekarniczych, które mogą zawierać wyżej wymienione mleko, jaja, czy śmietanę.

Co zrobić, gdy nie potrafimy obejść się bez mleka? Otóż istnieje metoda, dzięki której można je przystosować do spożycia przez osoby uczulone - sterylizacja. Na czym polega ten proces? Mleko należy poddać działaniu temperatury 110-115 stopni przez około pół godziny. To spowoduje, wyginięcie alergenów, dzięki czemu mleko będzie się nadawało do spożycia przez osoby z alergią na nabiał. 

W diecie alergika można spróbować stosować zamienniki mleka krowiego, takie jak mleko owcze i kozie. Jest to jednak dość ryzykowne, ponieważ może zaistnieć reakcja krzyżowa i wtórna alergia.

Ci, którzy podejrzewają u siebie ten typ alergii powinni dokładnie czytać etykiety na produktach, gdyż nawet małe ilości mleka mogą wywoływać reakcje alergiczne. Te artykuły, które nie są pozbawione domieszek nabiału powinny zostać wyeliminowane z jadłospisu. 

Zastosowanie diety eliminującej wymienione wyżej produkty powinno trwać co najmniej pół roku, ponieważ dopiero po takim czasie można zobaczyć efekty odstawienia artykułów mlecznych i doświadczyć poprawy stanu zdrowia.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 24.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
No właśnie borykamy się z tym problemem. U synka stwierdzono skazę białkową, obecnie jest na diecie eliminacyjnej. Codziennie od miesiąca podaje mu również saszetkę latopicku, widzę poprawę. Skóra jest gładka i nie jest zaczerwieniona, wzdęcia i biegunki już mu nie dokuczają.
Dodano: 2016-06-09 17:42:50 Zgłoś nadużycie
Anonim
ciekawe informacje, ja znalazlam jeszcze wiecej przydatnych na stronie: http://www.latopic.pl/Alergia-pokarmowa/Jak-zlagodzic-objawy-nietolerancji-laktozy-u-dzieci dowiedzialam sie m.in. ze oprocz diety eliminacyjnej warto tez stosowac kuracje probiotykiem na alergie Latopic, ktory reguluje sklad mikroflory jelitowej, uszczelnia scianki jelit, wspomagajac rozklad laktozy, a wiec tolerowanie produktow mlecznych, mojemu dziecku bardzo to pomoglo, juz normalnie toleruje nabial!!
Dodano: 2016-05-21 17:21:30 Zgłoś nadużycie
Anonim
bzdury, jajka to nie nabiał
Dodano: 2015-07-08 16:40:54 Zgłoś nadużycie