Alergiczna wysypka na twarzy - jak ją załagodzić?

Objawy alergii, zwłaszcza skórne, potrafią być naprawdę uciążliwe. Są jednak sposoby, które potrafią je załagodzić, zobaczcie.

wysypka na twarzy.jpg

Alergia to problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Niestety jej objawy najczęściej nasilają się wiosną oraz latem.

Objawów uczulenia jest wiele, od kataru siennego, poprzez ból głowy, kichanie, aż po wysypkę, nie tylko na twarzy. Czasem leki alergiczne nie są w stanie załagodzić dolegliwości w wystarczający sposób. Jak sobie z tym radzić?

Zobacz też: JAK ZŁAGODZIĆ OBJAWY KATARU SIENNEGO? OTO KILKA NATURALNYCH METOD 

Sposobów jest wiele, zwłaszcza tych domowych. To dobrze, bo objawy alergii mogą być na tyle dokuczliwe, że przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu... Mamy dla was rozwiązanie, które pomoże wam skutecznie i w naturalny sposób załagodzić pokrzywkę, która wystąpiła w skutek alergii.

wysypka na twarzy - jak ją załagodzić?

Okazuje się, że natura sama dała nam skuteczne lekarstwo, które pomoże nam poradzić sobie z pokrzywką, która na skutek alergii pojawiła się na naszej twarzy.

Wystarczy sięgnąć po takie zioła jak bławatek, czy rumianek, by ulżyć sobie w cierpieniu wywołanym prze alergię.

Jeśli weźmiemy 1 łyżkę, któregoś z tych ziół, zalejemy wrzątkiem i pozostawimy do zaparzenia i ostygnięcia, uzyskamy naturalny środek łagodzący wysypkę na twarzy. Wystarczy namoczyć gazę lub watę i delikatnie przykładać na miejsca zmienione alergicznie. 

Oba zioła mają delikatne łagodzące właściwości, dlatego bardzo dobrze nadają się także do leczenia wysypki u niemowlaka.

 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 25.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×