Anna Lewandowska o idealnej sylwetce: "Bądźmy zdrowi, szczupli, ale różni"

Oto co znana trenerka sądzi o dążeniu do idealnej sylwetki.

ania lewandowska.jpg

Anna Lewandowska o idealnej sylwetce: "Bądźmy zdrowi, szczupli, ale różni"

 

Podążanie za idealną sylwetką to zmora współczesnego świata. Za szczupłym ideałem gonią nie tylko nastolatki, ale także i dojrzałe kobiety. Czy jednak nasze motywacje są dobre?

W tej kwestii postanowiła się wypowiedzieć Ania Lewandowska. Znana trenerka i żona piłkarza, która ostatnio mocno zajęła się propagowaniem zdrowego trybu życia, jak pisze na swoim blogu, zmartwiona różnymi wiadomościami, które dostaje, postanowiła wypowiedzieć się na temat idealnej sylwetki i zdrowej diety.

Zobacz też: CZY WEDŁUG ANI LEWANDOWSKIEJ DIETA MUSI BYĆ DROGA? 

"Pisałam w książce, że głównym motywatorem w dążeniu do szczupłości i utrzymywaniu zdrowego trybu życia powinno być po prostu zdrowie. Niestety, zwłaszcza dla młodych dziewcząt zdrowie jest pojęciem zbyt abstrakcyjnym."

Promująca zdrowy tryb życia trenerka twierdzi, że zła motywacja może być powodem wielu problemów ze zdrowiem, o których często nie mówi się głośno. 

 

"Gdy dziewczyna/kobieta uważa, że tylko wygląd jest wyznacznikiem jej wartości lub gdy sądzi, że brak wymarzonej sylwetki jest przyczyną jej życiowych/towarzyskich niepowodzeń – jest na bardzo złej drodze. Szukając rozwiązania swoich „problemów” sięga po środki dostępne w internecie: na odchudzanie, na przyrost mięśni, na odwodnienie, na przeczyszczenie." - pisze na swoim blogu Lewandowska. 

Zobacz też: CHCESZ SCHUDNĄĆ? OTO PRODUKTY, KTÓRE CI W TYM POMOGĄ

Problemy, z którymi borykają się młode dziewczyny po takich próbach osiągnięcia wymarzonej szczupłej sylwetki często odbijają się na ich zdrowiu jeszcze przez wiele lat. Czy zatem warto tak mocno gonić za konkretnym ideałem?

"Ja lubię i szanuję moje ciało, więc nie przejmuję się opiniami innych, ale trochę mnie przeraża, gdy odbieram e-maile od – jak sądzę – bardzo młodziutkich osób, które proszą o podanie wszystkich moich wymiarów, bo chcą wyglądać jak ja albo się ze mną porównywać. Po co? Bądźmy wszyscy zdrowi, szczupli i radośni, ale różni!" - podsumowuje Lewandowska. 

Zgadzacie się?

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: KAPiF


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 26.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
są takie sytuacje, takie organizmy że nieraz nie ma opcji schudnąć bez pomocy suplementów. Wiem po sobie i w pełni stoje murem za tego typu rozwiązaniami. Mi Slimcea bardzo pomogły, bez nich na prawdę dalej bym męczyła się najróżniejszymi dietami z mizernym efektem. Dzięki Slimcea schudłam i problem minął a czuje się o wiele lepiej dzięki temu.
Dodano: 2015-08-28 11:02:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×