Bóle menstruacyjne - w Chinach przyznano kobietom "urlop menstruacyjny"

2 dni wolnego z powodu bóli menstruacyjnych? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak.

Bóle mestruacyjne - w Chinach przyznano kobietom "urlop menstruacyjny"

Czy wy także cierpicie w trakcie okresu? Czasem ciężko zwlec się z łóżka, a jednak trzeba iść do pracy. Tego problemu nie będą już miały mieszkanki prowincji Anhui we wschodnich Chinach.

W styczniu tego roku władze prowincji podjęły decyzję o tym, że od 1 marca kobietom będzie przysługiwał "urlop menstruacyjny" na 2 dni. Ponad to, kobiety karmiące piersią będą miały godzinną przerwę, aby móc nakarmić dziecko. To dość niespotykane patrząc na to, że np. w Polsce często mężczyźni żartują z tej kobiecej przypadłości i zupełnie tego nie rozumieją. Z kolei duża część społeczeństwa nie rozumie i nie akceptuje karmienia piersią - głównie w miejscach publicznych.

Zobaczcie także: Jak złagodzić bóle menstruacyjne? Spróbuj wywaru z rumianku

W jaki sposób ubiegać się o "przywilej" urlopu w Chinach? Nie będzie to zależało tylko od samej zainteresowanej - będzie potrzebne odpowiednie zaświadczenie od lekarza, więc teoretycznie pracodawca nie powinien się obawiać, że te wolne dni będą wykorzystywane bezpodstawnie.

To nie pierwsza prowincja, w której wprowadzono taki urlop. Obowiązuje to już w Hubei i Hajnan, jednak Chinki nie do końca są zadowolone z tego rozwiązania. Obawiają się, że przez ten zapis, pracodawcy będą bali się zatrudniać kobiety, ponieważ wiąże się to ze stratami finansowymi wynikającymi z urlopu.

Z "urlopu menstruacyjnego" mogą korzystać także mieszkanki Tajwanu i Indonezji, lecz mimo wszystko kobiety nie są chętne do wcielania w życie tego przywileju.

Chciałybyście taki "urlop"?



Zobaczcie także:



Źródło: metrocafe.pl
Foto: Thinkstock



Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 23.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (7)

Awatar
Anonim
jestem po pierwszym okresie podczas którego stosowałam olej z wiesiołka oleofarm, faktycznie ból znacznie mniejszy :) muszę wypróbować stosować regularnie możne odkryję jeszcze inne cudowne efekty :)
Dodano: 2016-04-28 22:10:09 Zgłoś nadużycie
Anonim
Czy wszystkie kobiety potrzebują takiego urlopu - nie. Jednak mam koleżanki, które mimo przeprowadzenia pełnej diagnostyki ginekologicznej, wciąż nie znają przyczyny czemu ich miesiączki są aż tak bolesne. Bardzo cierpią i czasem muszą zostać w domu, więc taki urlop, by im się przydał. Mnie natomiast pomaga pyralgina, super radzi sobie z moim bólem menstruacyjnym- łykam jedną tabletkę i po kilkudziesięciu minut znów jestem na pełnych obrotach.
Dodano: 2016-03-22 10:03:23 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dopóki świat bedzie się kręcił wokół "babskiej dupy", czyli wszelkie religie beda uważały kobiety za wytwór szatana, tylko dlatego że rodzą, będzie się celebrowało męskość, bo posiadanie penisa oznacza władzę, póki kobiety będą chowane na sierotki marysie, że bidule, że słabe, że potrzebują męskiej opieki, póty kobiety będą na straconej pozycji. W dużej mierze jednak, na swe własne życzenie.
Dodano: 2016-03-07 08:01:29 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jeśli boli, to nie jest normalny objaw. Poszukajcie w internecie o chorobie endometrioza, a przy kolejnej wizycie u ginekologa spytajcie, czy u was ten przypadek wystepuje. To wazne, bo nieleczona moze doprowadzic do nieplodnosci.
Dodano: 2016-03-06 08:53:59 Zgłoś nadużycie
Anonim
tez mialam ten problem, od kiedy zainteresowalam sie tematem pasozytow i kandydozy w organizmie i zaczelam stosowac ziola oczyszczajace to problem zniknal jak reka odjal- tak pasozyty i grzyby sa nawet w drogach rodnych i powoduja takie wlasnie dolegliwosci
Dodano: 2016-02-29 01:42:52 Zgłoś nadużycie
Anonim
Też miałam ten problem. W trakcie okresu nie mogłam wstać z kanapy. Pomogło mi stosowanie oleju z wiesiołka (mój jest oleovitum) który ma właściwości hamujące bóle menstruacyjne. Dodaję do sałatek, jajek z majo itd. Proste i skuteczne :)
Dodano: 2016-02-27 14:44:47 Zgłoś nadużycie
Anonim
Czy ja wiem, mnie to niepotrzebne, ale są faktycznie kobiety, które mają dośc silne bóle menstruacyjne. Tyle że takie przywileje pewnie skutkowałyby jeszcze wiekszym pogorszeniem sytuacji kobiet na rynku pracy - juz teraz patrzy sie na nas jak na potencjalny problem, bo "pewnie zaraz zajdzie i pojdzie na macierzynski", doszłoby jeszcze, bo "bedzie pracowac dwa dni krocej w miesiacu niz faceci"
Dodano: 2016-02-25 16:51:11 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×