Borówki i ich niezwykłe właściwości - dlaczego warto je jeść?

Borówki i jagody to symbol lata. Jednak oprócz smaku mają w sobie także wiele pozytywnych właściwości, poznajcie je.

borówki.jpg

Borówki i ich niezwykłe właściwości  - dlaczego warto je jeść?

Borówki to smakołyk po który wielu z nas bardzo lubi sięgać. Świetnie nadają się do tego, by jeść je jako przekąskę, stworzyć z nich domowe przetwory, czy użyć jako dodatku do ciast.

Kiedy jednak sięgamy po borówki, dobrze jest wiedzieć, jakie korzyści płyną dla nas z ich jedzenia, a okazuje się, że zalet tych wcale nie jest mało.

Zobacz też: CZEREŚNIE I ICH WARTOŚCI ODŻYWCZE - DLACZEGO ZDECYDOWANIE WARTO JE JEŚĆ? 

Przede wszystkim borówki bardzo dobrze wpływają na nasz mózg. Dzięki zawartości antocyjanów, czyli czerwono-niebieskich barwników obecnych w tych owocach zmniejszają ryzyko zachorowania na Parkinsona. Antocyjany bardzo dobrze wpływają także na nasze oczy. Nie tylko mogą uchronić nas przed pogorszeniem wzroku, ale także cofnąć niektóre już powstałe zmiany chorobowe.

 

Borówki zawierają duże ilości witaminy C, dzięki temu poprawiają naszą odporność. Mają także właściwości bakteriobójcze i pomagają walczyć nawet z tak groźnymi zarazkami jak bakterie E. Coli. Co więcej, bardzo dobrze odtruwają i oczyszczają organizm, a także poprawiają trawienie.

Po te właśnie owoce powinny w szczególności sięgać osoby, którym doskwierają infekcje dróg moczowych. Borówki może nie działają tak skutecznie jak żurawina, ale także dobrze radzą sobie z problemami okolic intymnych. 

Zobacz też: POZNAJCIE NIEZWYKŁE ZDROWOTNE WŁAŚCIWOŚCI MALIN 

Co ciekawe, borówki posiadają właściwości chroniące nas przed... słońcem! Antocyjany działają jak krem do opalania, tworzą bowiem naturalny filtr słoneczny i neutralizują szkodliwe promienie UV.

Jak widać borówki to owoce, po które zdecydowanie warto sięgać, zwłaszcza teraz, gdy sezon kwitnie. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 10.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar