Borykasz się z bezsennością? Sięgnij po sok z wiśni!

Obecnie wiele osób ma problem z zasypianiem. Okazuje się, że jest na nią naturalny sposób. Sprawdźcie, co mówią naukowcy.

Borykasz się z bezsennością? Sięgnij po sok z wiśni!

Naukowcy z Uniwersytetu Pensylwania, Uniwersytetu Rochester i Canandaigua VA Medical Center przeprowadzili badania na grupie 15 osób. Przez 2 tygodnie podawano im 225 gramów soku z wiśni - rano i wieczorem. Następnie przez 2 tygodnie podawano im inny sok. Wyniki pokazały, że kiedy wypijano sok z wiśni, problemy z bezsennością zdecydowanie zmalały. Grupa badanych osób zasypiała ok. 17 minut szybciej niż wtedy, kiedy pili inny sok.

Zobaczcie także: Co jeść przed snem, aby dobrze spać?

Badacze wstępnie myślą, że może to wynikać z faktu, iż wiśnie posiadają w swoim składzie melatoninę, która jest odpowiedzialna za regulację snu.

Regularne konsumowanie wiśni może pomóc uregulować naturalny cykl aktywności organizmu i podnieść wydajność snu. A ze względu na to, że wiśnie są bardzo bogate także w inne przeciwutleniacze, takie jak antocyjany, korzyści zdrowotne mnożą się - mówi dr Russel Reiter z Uniwersytetu w Teksasie, który specjalizuje się w działaniu melatoniny. Uważa on również, że lepiej sięgać po owoce zawierające ten hormon, niż kupować suplementy go zawierające.

Obecne badania wykazują, że na środki nasenne, Amerykanie wydają ok. 84 mln dolarów rocznie, a przecież można sięgnąć po sok z wiśni, który przyspiesza zasypianie.Zobaczcie także:Źródło: Journal of Medicinal Food
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 07.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×