Brak motywacji do odchudzania? To na pewno Cię przekona

Walka z otyłością jest ciężka. Bardzo często brak nam motywacji i szybko się poddajemy. Jednak te argumenty są tak silne, że zmotywują Cię z pewnością do walki o swoje zdrowie.

Brak motywacji do odchudzania? To na pewno Cię przekona

Brak motywacji do odchudzania? To na pewno Cię przekona

Często chcemy podjąć działania i zrzucić w końcu zbędne kilogramy, jednak nasza motywacja nie jest wystarczająca i ciągle odkładamy to "na jutro".  Oto kilka ważnych faktów, które przekonają Cię i zmotywują do tego, by zadbać o siebie już dziś.

1. Zachwiana równowaga 

Kiedy cierpisz na otyłość, cały Twój organizm jest wytrącony z równowagi. Dotyczy to nie tylko równowagi pokarmowej, ale także hormonalnej. To może wpływać negatywnie na Twój nastrój. Jesteś znacznie bardziej narażona na wahania nastrojów, a nawet na zachorowanie na depresję. Jeśli stracisz zbędne kilogramy, nie tylko poprawi się Twój wygląd, ale także Twoje samopoczucie.

2. Astma i alergia

Nadwaga prowadzi do obciążenia nadnerczy. Skutkiem tego jest znacznie większe ryzyko zachorowania na astmę oraz różnego rodzaju alergie. Jest też bardzo dużym obciążeniem dla układu oddechowego, a to może znacznie nasilić objawy astmy i napady duszności mogą być naprawdę kłopotliwe.

motywacja_do_odchudzania_2.jpg

Każdy czas jest dobry na pozytywne zmiany

3. Przemęczone nogi 

Cierpisz z powodu ciężkich, opuchniętych nóg i czasem ciężko Ci przejść nawet niedługi dystans? Najnowsze badania pokazały, że ludzie którzy zrzucili nadprogramowe kilogramy przestali cierpieć na te dolegliwości. Otyłość może zniszczyć twoje stawy kolanowe, które są jednymi z najważniejszych stawów w naszym ciele. Jeśli staną się niesprawne, będziemy mieć bardzo duże problemy z poruszaniem się. Każda kobieta marzy przecież o tym, by mieć piękne nogi, a walka z nadwagą to pierwszy krok do tego celu.

4. Pogorszenie pamięci

W jednym z badań porównano 109 osób, które wygrały z otyłością, do 41 osób, które stanowiły grupę kontrolną i nie straciły na wadze. Po 12 tygodniach okazało się, że u osób, które poradziły sobie z nadwagą, pamięć znacznie się poprawiła. Jeśli więc nie zaczniesz walczyć ze zbędnymi kilogramami, Twoja pamięć może się stopniowo pogarszać.

5. Zwiększone ryzyko zachorowania na raka

U kobiet, które mają znaczną nadwagę, występuje czterokrotnie większe ryzyko raka macicy niż u pozostałych. Najprawdopodobniej z tego samego powodu może też istnieć znaczne ryzyko zachorowania na raka piersi, gdyż otyły organizm produkuje więcej estrogenu, czyli hormonu, który powiązany jest z obiema wymienionymi chorobami.

 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.comDodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 08.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×