Chcesz długo żyć? Korzystaj z Facebooka!

Badacze z Uniwersytetu w San Diego odkryli niesamowity związek między długością życia a korzystaniem z serwisów społecznościowych!

facebook.jpg

Jeśli lubisz godzinami przesiadywać przy komputerze i komentować najnowsze posty znajomych z Facebooka, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Okazuje się, że ci, którzy korzystają z serwisu społecznościowego pożyją znacznie dłużej od tych, którzy nie mają konta na Facebooku! Takie wnioski przedstawili naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. W badaniach wzięło udział ponad... 12 milionów użytkowników Facebooka z Kalifornii. Podczas eksperymentu śledzono ich aktywność w serwisie, a uzyskane w ten sposób informacje połączono z danymi kalifornijskiego rejestru zdrowotnego. Następnie naukowcy badali aktywność wybranych użytkowników Facebooka, urodzonych w latach 1945-1989. Badania trwały ponad pół roku.

Wnioski są zaskakujące! Jak się okazuje, osoby posiadające konto na Facebooku mniej chorują i żyją dłużej niż ci, którzy stronią od portali społecznościowych. Co ciekawe, większe szanse na długie życie mają głównie aktywni użytkownicy Facebooka! Dlaczego tak jest? Chodzi głównie o dobre towarzystwo. Otaczanie się znajomymi poprawia nasze samopoczucie i kondycję psychiczną, co przekłada się na zdrowie. Jednym słowem, przebywanie wśród ludzi to sposób na wieczną młodość! Oczywiście, nic nie zastąpi realnych znajomości, jednak Facebook w dużym stopniu ułatwia dbanie o więź z przyjaciółmi. Naukowcy wzięli pod lupę także popularne "lajki", jednak okazało się, że jakość i długość naszego życia w żadnym stopniu nie zależy od ich ilości. W najbliższej przyszłości zostaną przeprowadzone dalsze badania na ten temat.

A Ty jak często korzystasz z Facebooka?

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 07.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
jednak wolę spotkania w realu, fb fajny, ale zabiera dużo czasu. ostatnio dużo się mówi, czy można żyć bez fb itp, tu twierdzą, że tak: http://blog.impel.pl/zycie-bez-social-media-ogole-mozliwe/
Dodano: 2016-11-08 17:16:23 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×