Chcesz schudnąć? Zakochaj się! - Oto zaskakujące wyniki badań

Miłość pomaga nam na wiele przypadłości, ale czy wiedzieliście, że może mieć także realny wpływ na utratę zbędnych kilogramów? Zobaczcie co odkryli naukowcy.

zakochanie3.jpg

Chcesz schudnąć? Zakochaj się! - Oto zaskakujące wyniki badań

To, że miłość wpływa na nas pozytywnie, a zakochanie sprawia, że czujemy się znacznie lepiej pod każdym względem, jest raczej ogólnie wiadome.

Okazuje się jednak, że miłość ma nie tylko pozytywny wpływ na stan naszego umysłu i sprawia, że czujemy większą radość i przychylność dla innych, ale także znacząco może wpływać na... naszą wagę!

Nowe badania przeprowadzone przez naukowców z Harvard Medical School pokazują, że kiedy ktoś się zakochuje hormony uwalniane do organizmu mogą powodować zmniejszenie apetytu.  

 

Naukowcy monitorowali nawyki żywieniowe 25 mężczyzn, z czego ponad połowa z nich miała nadwagę lub otyłość. Wszystkich podzielono na dwie grupy - jedna z nich otrzymała placebo, natomiast druga dostała oksytocynę w sprayu do nosa.

Zobacz też: 5 DIETETYCZNYCH MITÓW, W KTÓRE TRZEBA PRZESTAĆ WIERZYĆ 

Wyniki pokazały, że osoby, które dostały oksytocynę, czyli hormon, który uwalnia się w naszym organizmie kiedy się zakochujemy, wykazały tendencję do jedzenia mniejszej ilości kalorii niż przed badaniem.

Jest to zatem chyba jeden z najprzyjemniejszych sposobów na zapewnienie sobie szczupłej sylwetki. Nie ma więc na co czekać, trzeba wziąć sprawy z swoje ręce i w końcu się zakochać! Będzie to duża korzyść nie tylko dla naszej wagi, ale dla całego naszego ciała.

Czy można mieć lepsze argumenty? 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 22.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
super to jak mam już męża to mam szukać kochanka? to już wolę brać iqgreen :P
Dodano: 2015-05-31 17:17:51 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×