Chcesz żyć dłużej? Oto co radzą naukowcy

Wszyscy chcemy żyć długo i zdrowo, by cieszyć się tym co jest wokół nas. Jak to zrobić? Naukowcy zbadali pewną metodę, która ma nam zapewnić dłuższe życie, zobaczcie.

długie życie.jpg

Chcesz żyć dłużej? Oo metoda polecana przez naukowców

 

Zapewne wszyscy chcemy żyć długo i zdrowo. Czasem wydaje nam się, że nie mamy zbyt dużego wpływu na to, czy będziemy na tym świecie 50, 70, czy 90 lat. Jednak to wcale nie jest prawda. 

Mówi się, że odpowiednia dieta i aktywność fizyczna to coś co może nam jednak zdecydowanie żyć dłużej. Naukowcy postanowili to sprawdzić. Czego się dowiedzieli?

Zobacz też: 5 KROKÓW DO TEGO, BY STAĆ SIĘ "FIT" 

Według badań przeprowadzonych przez JAMA Internal Medicine intensywna aktywność fizyczna może naprawdę wydłużyć nasze życie. Zbadano dwie grupy osób, te, które przez około 30 procent swojego czasu spędzali na intensywnych ćwiczeniach, takich jak tenis, aerobik, czy bieganie oraz tych którzy tę samą ilość czasu na nieco lżejszym wysiłku, takim jak prace wokół domu, czy pływanie.

 

W badaniu wzięło udział ponad 204 tysiące osób i okazało się, że Ci, którzy wykonywali intensywne ćwiczenia wykazali od 9 do 13 procent mniejsze ryzyko szybszego zgonu niż pozostali.

- Korzyści wynikające z energiczną aktywnością w takim samym stopniu wpływają na mężczyzn i kobiet w każdym wieku. Wyniki pokazują, że nawet osoby otyłe, jeśli tylko nie mają przeciwwskazań na wykonywanie energicznych działań może zapewnić znaczne korzyści dla długowieczności - mówi główny koordynator badań Klaus Gebel.

Zobacz też: TRENING SIŁOWY JEST SKUTECZNIEJSZY W WALCE Z BRZUSZNĄ OPONKĄ? 

Jak widać recepta na długie życie wcale nie jest taka trudna. Warto poświęcić czas na intensywniejszy trening, jeśli chcemy żyć długo i zdrowo, a przy okazji cieszyć się szczupłą sylwetką

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 27.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Aktywność fizyczna to najprostsza ucieczka od choróbska i braku dobrego humoru. Poza tym dieta!! Ostatnio na przekaskę do pracy przygotowuje lunchbox z warzywami z parowara,albo zabieram ze sobą zapas owocow i lekką kanapkę.
Dodano: 2015-05-12 21:53:55 Zgłoś nadużycie
Anonim
Poza aktywnością radzę przyrządzanie zdrowych bomb witaminowcyh czyli soków z warzyw i owoców. Poza tym chciałabym kupić parowar aby w nim przyrządzać lekkie obiadki:)
Dodano: 2015-04-30 11:19:26 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×