Chemikalia obecne w środowisku są odpowiedzialne za oponkę na brzuchu?

Szkodliwe substancje, które często znajdują się w warzywach i owocach nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie. Czy jedna mogą być powodem nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha?

oponka na brzuchu.jpg

Chemikalia obecne w środowisku są odpowiedzialne za oponkę na brzuchu?

Nadmierna ilość tłuszczu gromadząca się wokół naszego brzucha to rzecz, która trapi niejedną osobę. Choć staramy się prowadzić zdrowy tryb życia, to nie zawsze skutkuje to oczekiwanymi efektami. Czy powodem mogą być chemikalia, które znajdują się w produktach, po które sięgamy?

Zobacz też: TRENING SIŁOWY JEST SKUTECZNIEJSZY W WALCE Z BRZUSZNĄ OPONKĄ? 

Mike Geary, trener personalny oraz specjalista od spraw żywienia twierdzi, że mogą mieć ona bardzo znaczący wpływ na to, czy w okolicach naszego brzucha będzie odkładał się zbędny tłuszcz.

Otóż niektóre substancje chemiczne znajdujące się w jedzeniu, takie jak pestycydy, czy herbicydy, a także niektóre składniki produktów chemicznych, kosmetyków oraz zanieczyszczeń powietrza i wody mogą niestety wpływać na naszą gospodarkę hormonalną. Konsekwencją tego może być nadmierne magazynowanie tłuszczu w okolicach brzucha.

 

Substancje te nazywa się ksenoestrogenami i jak sama nazwa wskazuje powodują, że w naszym organizmie poziom estrogenu zostaje zaburzony. Nadmierne narażenie na te substancje sprawia, że równowaga hormonalna zostaje zakłócona zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. To właśnie ksenoestrogeny mogą pobudzać nasz organizm do odkładania tłuszczu w okolicach brzucha.

Zobacz też: OTO 7 PRODUKTÓW, KTÓRE POMOGĄ CI SCHUDNĄĆ 

Niestety substancje te przyjmowane długoterminowo w większych ilościach mogą powodować znacznie większe problemy niż tylko oponka na brzuchu. Niektóre badania pokazują bowiem, że długotrwałe ich przyjmowanie może nawet prowadzić do nowotworu.

Warto zatem zwracać uwagę na to jakiej jakości jest żywność po którą sięgamy, kosmetyki, czy produkty chemiczne, które znajdują się u nas w domu.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 27.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×