Chudnij bez wysiłku

Aby schudnąć błyskawicznie i bez wysiłku wystarczy koktajl owocowy, zupa lub baton zamiast posiłku. Jednak czy tak niskokaloryczne diety są dla każdego? Zapoznaj się z kilkoma faktami na ten temat!

128021368.jpgChudnij bez wysiłku

Posiłki z torebki to błyskawiczne kuracje odchudzające, które pozwalają tracić nawet do 2,5 kg na tydzień. Pomimo wygody stosowania, są bardzo ryzykowne. Dostarczają jedynie 400-800 kcal dziennie, a to zaledwie 40% dziennego zapotrzebowania na energię. Taka dawka kalorii kwalifikuje diety z torebki jako VLCD, czyli bardzo niskokaloryczne. Do tej kategorii należą popularne diety błyskawiczne, jak kopenhaska czy grejpfrutowa.   Opierają się one jednak tylko na kilku produktach i przy tak niskim poziomie energii nie zapewniają wszystkich niezbędnych składników. Można to jednak zmienić w przypadku produktów z koncentratów spożywczych, jak np. wzbogacone koktajle, zupy w proszku, czy specjalistyczne batony.

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy i wprowadzić pozytywne nawyki żywieniowe? Sprawdź na czym polega dieta South Beach!

Produkty wchodzące w skład gotowych posiłków to wg definicji prawnej środki spożywcze specjalnie przeznaczone do stosowania przy dietach o ograniczonej zawartości energii w celu redukcji masy ciała. Produkty te to zamienniki posiłków. Powinny one dostarczać 200-400 kcal, białko powinno zapewniać 25-50& kalorii produktu, a tłuszcz- do 30% energii. Zamienniki posiłków to z reguły proszki do zmieszania z wodą, odtłuszczonym mlekiem, jogurtem, czy bulionem. Występują też w postaci batonów i napojów.

Dowiedz się, jakie produkty powinnaś zawrzeć w swoim codziennym menu- kliknij tutaj!

Na diecie VLCD można stracić nawet 4 kg tłuszczu przez pierwszy miesiąc. Dieta tego typu działa najskuteczniej i najbezpieczniej w krótkim terminie- i jest przeznaczona właśnie do takiego stosowania. Dłuższe kuracje należy prowadzić pod nadzorem specjalisty.

Chcesz schudnąć, ale nie wiesz jaką dietę wybrać? Sprawdź nasz ranking!

d2ee54408ca42651106fea1054d38e14_3496f5.jpg

Foto: ThinkStock
Dodał(a): Paulina Lipska , Poniedziałek 17.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Klara
Jest świetna aplikacja Trener Kontroli Wagi, stworzona przez Allevo. Fantastyczne wsparcie w odchudzaniu, liczy posiłki podpowiada i motywuje. Warto sie zalogować bo można uzyskać wiele cennych informacji np. wyliczanie potrzeb kalorycznych. Dla mnie był to taki BAT na podjadanie, musiałam sobie wpisywać wszystko co jadłam, to taka forma kontroli. Polecam
Dodano: 2014-03-20 13:44:25 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×