Chudnij zdrowo

Czy można odchudzać się i nie podejmować żadnych drastycznych kroków, dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych pierwiastków, a przy tym nie obawiać się efektu jo-jo? Naturalnie! Wystarczy zapomnieć o "dietach cud" i zacząć stosować zasady zdrowej, zbilansowanej diety.

Chudnij zdrowo

Chudnij zdrowo


W mediach od wielu lat pojawiają się informacje o różnego rodzaju cudownych metodach gwarantujących znaczny spadek wagi w bardzo krótkim czasie. Niestety, większość z nich przynosi pożądany efekt tylko na chwilę, pozostawiając przy tym zrujnowany organizm.

Diety redukcyjne często wiążą się z bardzo dużymi ograniczeniami i eliminowaniem wielu produktów –  przyznaje Milena Nosek, dietetyk marki LongLife. – Po szybkim spadku wagi, wszyscy wracają do swoich starych przyzwyczajeń żywieniowych, co kończy się wyłącznie na słynnym efekcie jo-jo. Chociażby dlatego nie warto stosować modnych, komercyjnych diet.

Popularne diety cud wiążą się przede wszystkim z ograniczeniem wartości energetycznej posiłków. Poza spadkiem wagi zazwyczaj skutkują również niedoborem witamin i minerałów, odwodnieniem organizmu oraz zanikaniem mięśni. Czy można zatem pozbyć się zbędnych kilogramów nie podejmując drastycznych kroków i dostarczając przy tym organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych?

- Zdrowa dieta nie powoduje nadwagi - zauważa dietetyk marki LongLife. - Jej podstawą jest regularne dostarczanie organizmowi najważniejszych składników odżywczych. Wiąże się to ze spożywaniem posiłków pięć razy dziennie, zamiast dwóch-trzech. Rezygnuje się tylko z tego, co nie mieści się w żadnej zdrowej diecie, czyli przede wszystkim z cukru i soli kuchennej, ogranicza się tłuszcze zwierzęce, eliminuje produkty przetworzone oraz te przyrządzane w niezdrowy sposób (smażone, wędzone).

Dieta LongLife jest dietą nie tylko wspomagającą odchudzanie i zachowującą na stałe jego efekty. To także dieta oparta na zasadach anti-aging. LongLife pozwala zatem dopasować kaloryczność posiłków do indywidualnego zapotrzebowania organizmu, a przy tym obfituje w produkty bogate w antyoksydanty spowalniające proces starzenia się organizmu. Wyjątkowość diety LongLife polega na jednoczesnym ograniczeniu kaloryczności posiłków, a przy tym dostarczeniu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Dzięki temu osoba stosująca dietę nie tylko traci zbędne kilogramy, ale jest również zdrowa i pełna energii.  

LongLife to przede wszystkim zdrowe produkty - bez wzmacniaczy smaku i półproduktów. Każdy posiłek przygotowywany jest według zasad Good Hygienic Practice i Good Manufacturing Practice pozwalającym zachować większość składników odżywczych, a przy tym znacznie ograniczyć zawartość tłuszczów.

Nasza dieta jest tak skonstruowana, by każdy mógł w niej znaleźć coś dla siebie – mówi dietetyk Milena Nosek. – Dieta LongLife zakłada wiele możliwych połączeń produktów, uwzględniając te, które ktoś akurat lubi. Powstają pakiety niczym w restauracji. Komponuje się je w taki sposób, by nie niwelowały wartości odżywczych innych półproduktów, a całość dostarczała jak najwięcej niezbędnych dla funkcjonowania organizmu składników spożywczych.  

Więcej informacji na stronie www.longlife.com.pl


Źródło: Mat. prasowe
Foto: Shuttertock


Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Wtorek 28.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×