Chusteczki nawilżone mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia? Oto zdanie naukowców

Nawilżone chusteczki są bardzo praktyczne i wiele osób używa ich między innymi do sprzątania. Czy jednak mogą one przyczyniać się do rozsiewania bardzo groźnych chorób?

chusteczki nawilżone.jpg

Chusteczki nawilżone mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia? Oto zdanie naukowców

Już od jakiegoś czasu chusteczki nawilżone są przez wiele osób uważane za cudowny wynalazek. Najnowsze badania pokazują jednak, że wcale tak nie jest, co więcej, nawilżone chusteczki i ich używanie może stanowić duże zagrożenie dla naszego zdrowia.

Według naukowców z Uniwersytetu Cardiff nawilżone chusteczki używane do sprzątania mogą się znacznie przyczyniać do rozsiewania niebezpiecznych szczepów bakterii odpornych na dostępne antybiotyki.

Zobacz też: KOBIETA POŻYCZYŁA OD PRZYJACIÓŁKI PĘDZLE DO MAKIJAŻU - TERAZ JEST SPARALIŻOWANA

W przeprowadzonym badaniu przetestowano aż siedem najbardziej popularnych rodzajów chusteczek i okazało się, że zamiast likwidować szkodliwe bakterie mocno przyczyniają się do ich rozsiewania i przenoszenia na inne powierzchnie.

 

Główny problem leży jednak nie w samych chusteczkach nawilżonych, a w tym w jaki sposób ich używamy. Niestety bardzo często jedną chusteczką czyścimy różne powierzchnie, co sprawia, że przenosimy szczepy bakterii z jednego miejsca na drugie.

Zobacz też: 6 NAJBRUDNIEJSZYCH RZECZY W WASZYM OTOCZENIU

Niestety przy takim trybie sprzątania i używania chusteczek bardzo szybko w naszej łazience, czy innym miejscu sprzątanym przy pomocy chusteczek mogą rozprzestrzenić się groźne bakterie takie jak na przykład gronkowiec.

Jeśli więc chcemy posługiwać się podczas porządków chusteczkami nawilżonymi, warto dobrze przeanalizować to, w jaki sposób są one przez nas używane.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 29.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar