Ciśnienie w dół

Masz nadciśnienie? Zrezygnuj z leków! Pij soki!

Ciśnienie w dół

Cierpisz na nadciśnienie? Każdego ranka zamiast herbaty przygotuj sobie świeży sok z buraków (będzie smaczniejszy z dodatkiem soku jabłkowego). To naturalny lek obniżający ciśnienie – wynika z badań naukowców z London School of Medicine. Zalecana porcja to 2 szklanki dziennie. Już w godzinę po wypiciu takiej ilości soku ciśnienie jest wyraźnie niższe, chociaż najsilniejszy efekt widać po 3–4 godzinach. Według lekarzy za obniżenie ciśnienia odpowiedzialne są azotany zawarte w burakach. Pod wpływem śliny przekształcają się w azotyny, które rozrzedzają tętnice i naczynia włosowate, obniżając w ten sposób ciśnienie.


Przeczytaj również:

Wrogowie i sprzymierzeńcy odporności

Przechytrzyć cukrzycę

Dni Konsultacji Stomatologicznych
Dodał(a): Edyta Zlomaniec , Środa 26.10.2011 (aktualizacja: 2011-10-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
pat123
W swojej diecie jako dietę RAW wykorzystuję soki z warzyw i owoców w tym z buraka które robię wg. porad https://terapiasokami.pl/dlaczego-warto-pic-soki. Takie soki mają mnóstwo witamin i enzymów, bo są wyciskane w wyciskarce wolnoobrotowej. Dzięki czemu podajemy organizmowi to co najlepsze. Przy takiej diecie w ogóle nie choruję i mam wigor, a ciśnienie jest w normie.
Dodano: 2018-04-18 12:12:42 Zgłoś nadużycie
basia4ab
Nie wiedziałam że sok z buraka obniża ciśnienie.Ja sok z buraka piłam, między cyklami chemioterapii, by wzmocnić hemoglobinę.Na nadciśnienie tętnicze choruję już od około 5 lat i oczywiście zażywam leki, na jego obniżenie.Muszę teraz, wypróbować sposób z sokiem z buraka na obniżenie ciśnienia.
Dodano: 2011-11-11 12:44:43 Zgłoś nadużycie
paula2509
słyszałam właśnie o tym
Dodano: 2011-10-27 15:28:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×