Co dzieci powinny jeść na śniadanie?

Sprawdźcie, co powinno się znaleźć w składzie śniadania dla dziecka.

Co dzieci powinny jeść na śniadanie?

Okazuje się, że najlepszą rzeczą, jaką możemy dać dziecku na śniadanie są... jaja! Tak wynika z najnowszych badań naukowców.

Badanie przeprowadzone na University of Pennsylvania School of Nursing dowiodły, że jedzenie jajek na śniadanie jest lepsze od produktów zbożowych lub kaszy, ponieważ dzięki nim dzieci czują się pełniejsze.

Zobaczcie także: Które ryby są bogate w kwasy omega-3?

Stwierdzono także, że śniadanie bogate w białko prowadzi do spożycia mniejszej ilości kalorii w porze lunchu, co z kolei wpływa na zmniejszenie otyłości wśród dzieci, a jak wiadomo, jest to problem coraz większej ilości osób.

W magazynie "Eating Behaviours" opublikowano wyniki badań, w których obserwowano 48 10-latków. Spożywali oni na śniadanie 350 kalorii, jednak na ich posiłki składały się rożne produkty: jajka, kasza albo zboża, a potem do lunchu dzieci brały udział w zabawach fizycznych. Ponadto co rano dzieciom zadawano pytania, czy są głodne, a rodzice prowadzili dziennik posiłków opisując, co jeszcze jadły ich dzieci.

Zobaczcie także: Przednówek - jak powinniśmy się odżywiać w tym okresie?

Badania, prowadzone przez Tanja Kral Wydziału uczelni z Biobehavioural Health Science dowiodły, że dzieci, które jadły jajka na śniadanie ograniczyły spożycie energii w porze lunchu o ok. 70 kalorii, co wynosi ok. 4% dziennego zapotrzebowania dziecka.

Dlaczego tak się dzieje? Naukowcy twierdzą, że po prostu jajko jest bardziej sycące, dzięki czemu dzieci są pełniejsze niż wtedy, kiedy na śniadanie spożyją np. produkty zbożowe.

To bardzo ważna informacja, ponieważ dzięki temu możemy zmodyfikować dietę nie tylko dzieci, ale też dorosłych.

Kto z was od jutra sięgnie po jajka na śniadanie?Zobaczcie także:Źródło: Independent.co.uk
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Anka P. , Czwartek 04.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×