Co jeść, by zmniejszyć efekty przesilenia wiosennego?

Wiosna to wspaniała pora roku, jednak niektórzy z nas mogą odczuwać dość nieprzyjemne skutki przesilenia wiosennego. Jaka dieta pomoże nam zmniejszyć te niemiłe dolegliwości?

przesilenie wiosenne.jpg

Co jeść, by zmniejszyć efekty przesilenia wiosennego?

Przesilenie wiosenne to problem, z którym zmaga się wiele osób. Niestety jego skutki potrafią być czasem tak dokuczliwe, że przeszkadzają w pracy i codziennym funkcjonowaniu. Jak możemy sobie pomóc? 

Odpowiednia dieta to podstawa. Senność w dzień i uczucie ciągłego zmęczenia biorą się po części z faktu, że w czasie zimy na naszych talerzach gości znacznie mniej składników bogatych w potrzebne nam witaminy. Kiedy nadchodzi wiosna, nasz organizm zaczyna mocniej odczuwać te niedostatki, co sprawia, że specyficznie reagujemy na zmianę pory roku.

 

Aby zmniejszyć efekty przesilenia wiosennego na naszych talerzach powinno pojawić się więcej ryb, chudego mięsa, pełnoziarnistego pieczywa, a także kasz i nabiału, gdyż pozwolą one uzupełnić niedobory cynku. Świetnym źródłem witamin i minerałów potrzebnych nam po zimie są także kiełki rzodkiewki, pszenicy, czy też popularna rzeżucha. Dostarczą one naszemu organizmowi potrzebnych witamin z grupy A, C, E oraz B, a także składników mineralnych takich jak wapń, czy potas.

Zobacz też: CAŁA PRAWDA O KIEŁKACH 

Oczywiście sięgać powinniśmy po warzywa, głównie te, które poprawią naszą odporność i wzmocnią organizm, czyli szpinak, pomidory, brokuły, marchewka, czy czerwona papryka. Wraz z nadejściem wiosny dobrze jest także częściej sięgać po owoce cytrusowe, czy porzeczki. Są one bogate w witaminy A, C i E, których niedobór może wystąpić po zimie. 

Pamiętajmy o tym, by jeść regularnie od 3 do 5 posiłków dziennie i nie zapominać o zdrowym śniadaniu. Wiosenne przesilenie często charakteryzuje się brakiem energii, a pomijanie jedzenia może jeszcze bardziej wzmacniać niechciane dolegliwości.  

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 13.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
jak walczyć z przesileniem wiosennym: http://blogimpel.pl/poradzic-przesileniem-wiosennym/
Dodano: 2015-04-10 10:15:23 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×