Co jeść, żeby mieć dobry wzrok?

Zobaczcie, jakie produkty warto włączyć do swojej diety, żeby cieszyć się sokolim wzrokiem!

dieta-na-dobry-wzrok-1.jpgDobry wzrok to nie tylko kwestia tego, ile czasu spędzacie przed komputerem, w jakim oświetleniu pracujecie, jak często robicie przerwy, żeby wasze oczy odpoczęły, czy jaki wzrok mieli wasi rodzice i przodkowie. Chociaż, oczywiście i to jest ważne. Okazuje się, że to, jak się odżywiamy także może mieć także wpływ na nasz wzrok.

Dziś słówko o tym, co jeść, żeby mieć dobry wzrok. Zobaczcie, jakie produkty włączone do diety pozwolą wam cieszyć się dobrym, sokolim wzrokiem przez długi czas. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć!

 Zobacz także: Dieta piękności - co jeść, żeby wyglądać ładnie?

Oto lista produktów, które warto jeść, jeśli chcecie mieć dobry wzrok:

  • MARCHEW - jest bogatym źródłem witaminy A, która jest niezbędna do widzenia oraz do prawidłowego funkcjonowania rogówki i membrany, która otacza oko. 

  • POMARAŃCZE - są dobre na wzrok, ponieważ zawierają dużo witaminy C, która z kolei jest dobrym przeciwutleniaczem i potrzebna jest dla zdrowych naczyń krwionośnych, także tych, które znajdują się w waszych oczach. 

  • TRUSKAWKI - także znane są z tego, że zawierają dużo witaminy C, przez co mogą działać profilaktycznie, by zachować tkankę łączną i naczynia krwionośne wokół oczu w dobrej kondycji.

  • OSTRYGI - są dobre dla oczu ze względu na dużą zawartość cynku. 

  • SZPINAK - zawiera luteinę, którą, jak wykazały badania, warto włączyć do diety, bo może to zmniejszyć ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej.   

  • ŁOSOŚ - jest dobry da oczu i wzroku ze względu na dużą zawartość kwasów omega-3, które mogą chronić przed suchością oczu. 

Zobacz także: Dieta odmładzająca - najważniejsze informacje

Tak naprawdę, żeby być mieć dobre zdrowie trzeba prowadzić zdrowy tryb życia i trzymać się zbilansowanej diety. Powyższe wskazówki są podpowiedzią i przypomnieniem, jak się odżywiać, jeśli chcecie mieć dobry wzrok.

Zobacz także: 6 niskokalorycznych warzyw, z których przygotujesz pyszne zupy

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Poniedziałek 05.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar