Co kształt Twojego brzucha mówi o Twoim zdrowiu?

Twój styl życia i nawyki żywieniowe mają ogromny wpływ na to, jak wygląda Twój brzuch. Zobacz, co jego kształt mówi o Twoim stanie zdrowia!

ksztaltbrzucha.jpg

Zastanawiasz się, dlaczego Twój brzuch wygląda tak, a nie inaczej? Za jego kształt odpowiadają nie tylko geny, ale także Twoje przyzwyczajenia. Niekiedy kształt brzucha może być także zwiastunem choroby. Oto 4 najbardziej znane typy naszych brzuchów:

Brzuch glukozowy

Zwykle jest bardzo "odstający" i okrągły. To właśnie na brzuchu zbiera się większość tłuszczu, podczas gdy cała sylwetka jest szczupła. Skąd bierze się taki kształt brzucha? Są za niego odpowiedzialne duże ilości cukrów rafinowanych. Na taki kształt brzucha może mieć wpływ także spożywanie dużej ilości alkoholu.

Brzuch nerwowy

Jak wygląda? Zwykle wystaje z przodu, ale jest przy tym miękki i niezbyt jędrny. Taki brzuch może świadczyć o tym, że jesteś ciągle zestresowana. W stresujących sytuacjach kortyzol uwalnia do krwi duże ilości cukru. Twoje spięte ciało zaczyna produkować go coraz więcej, spodziewając się zwiększonego wysiłku, który jednak nie następuje. W ten sposób w brzuchu odkłada się tłuszcz. Pamiętaj, że długotrwały stres może poważnie zagrażać Twojemu zdrowiu. 

Brzuch tarczycowy

Masz wrażenie, że Twój brzuch to największa część Twojego ciała? Nie dzieje się tak bez przyczyny! Prawdopodobnie cierpisz na niedoczynność tarczycy. Schorzenie powoduje, że nie jesteś w stanie spalić wszystkich kalorii. Przez to każda część Twojego ciała staje się "większa"- najbardziej jest to widoczne na brzuchu. Jak najszybciej wykonaj badania hormonalne! 

Brzuch gruszki

Tłuszcz odkłada się wszędzie, tylko nie na brzuchu? Prawdopodobnie jesteś właścicielką figury typu "gruszka". Jest to spowodowane zachwianiem równowagi hormonalnej i zwiększoną produkcją estrogenu. Jeżeli cały czas tyjesz bez przyczyny możliwe, że chorujesz na endometriozę. Konieczna będzie wizyta u ginekologa oraz przeprowadzenie badań hormonalnych.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 29.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Mój brzuch był zdecydowanie glukozowy. Trzeba było sobie poradzić z tym to brałam iqacai, który hamuje apetyt i jest naturalny, odstawiłam słodycze i waga spadała. trochę więcej ćwiczeń i efekty mnie zadowalają. Jednego grubaska na świecie mniej ;)
Dodano: 2017-06-29 12:04:25 Zgłoś nadużycie
Anonim
Mój brzuch to zdecydowanie ten glukozowy. Staram się coraz mniej spożywać cukrów ale różnie to wychodzi... wiadomo ;) Zwykle na tak brzuch doraźnie pomaga picie kopru włoskiego. Najsmaczniejszy według mnie jest taki z firmy Herbapol Lublin. A Wy jakie macie sposoby?
Dodano: 2017-06-12 16:49:12 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×