Co nowego w ginekologii estetycznej?

Borykacie się ze wstydliwymi problemami związanymi z defektami narządów płciowych? Z pomocą przychodzi ginekologia estetyczna. Zapoznajcie się z informacjami, które dla Was przygotowaliśmy.

Co nowego w ginekologii estetycznej?

Co nowego w ginekologii estetycznej?


Wiele kobiet męczy nietrzymanie moczu, suchość, czy brak satysfakcji z życia seksualnego, co bardzo często jest spowodowane defektami żeńskich okolic intymnych, które najczęściej występują po porodzie, czy menopauzie. W takich przypadkach z pomocą przychodzi ginekologia estetyczna, która przechodzi swój prawdziwy rozkwit!

Kobiety bardzo często wstydzą się swoich narządów płciowych, które mogą mieć nieestetyczny wygląd nawet od urodzenia. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest waginoplastyka polegająca na zwężeniu i obkurczeniu pochwy, którą wykonuje się także ze względów medycznych.

Waginoplastyka jest znana już od lat, ale do tej pory wykonywana była przez chirurga skalpelem. Obecnie stosuje się w tym celu laser. Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny, bezbolesny, trwa około 10 minut. Oczywiście zabiegi są wykonywane w serii, chociaż na niektóre schorzenia wystarczy nawet jedna wizyta u ginekologa. Po zabiegu zwykle nie odczuwa się żadnych skutków ubocznych, żadnej bolesności. Ewentualnie czasami niektóre pacjentki mówią o odczuciu lekkiego pieczenia. Z zabiegów korzystają już młode kobiety, po porodzie, jak również w wieku menopauzalnym lub postmenopauzalnym - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Katarzyna Chwedoruk, ekspert terapii estetycznych.

Do mało inwazyjnych zabiegów należy również powiększanie warg sromowych, które wykonuje się za pomocą wstrzyknięcia kwasu hialuronowego, dzięki czemu wargi stają się ujędrnione, nawilżone i zwiększają swoją objętość.

Aby dowiedzieć się więcej zobaczcie nagranie:
Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock
Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 19.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×