Co odpowiada za to, że rośnie nam brzuch?

Bardzo często naszą zmorą jest duży brzuch. Dlaczego on rośnie? Naukowcy postanowili to zbadać. Zobaczcie, do jakich wniosków doszli.

Co odpowiada za to, że rośnie nam brzuch

Duży brzuch to  problem, z którym się zmagają się nie tylko kobiety. W zasadzie na równi dotyczy on także mężczyzn, ale większość z nich po prostu nie zwraca na to uwagi. Jednak temu problemowi postanowili się przyjrzeć naukowcy z Ohio State University, którzy przeprowadzili badania na myszach.

Zobaczcie także: Jak zrzucić zbędne kilogramy? Oddychaj! - oto zaskakujące odkrycie naukowców

Wzięto pod lupę dwie grupy gryzoni. Jedna z nich była poddana trzydniowej, restrykcyjnej diecie, w której to spożywały o połowę mniej kalorii niż to przewidywała dzienna porcja. Porównano je z grupą gryzoni, które miały nielimitowany dostęp do pożywienia. Pierwsza grupa oczywiście schudła.

W drugim etapie, kiedy to pierwsza grupa myszy dostała większą ilość kalorii zauważono, że te skonsumowały cały posiłek w zaledwie 4 godziny, a przez następne 24 godz. głodowały. Po zakończeniu obserwacji gryzonie, które przeszły dietę ważyły prawie tyle samo co te, które nie były jej poddawane, jednak różnica leżała w objętości tłuszczu brzusznego, bowiem te z pierwszej grupy miały go znacznie więcej.

Zobaczcie także: 5 przepisów na koktajle, które przyspieszają metabolizm


Wątroby myszy, które spożywały nieregularne posiłki stały się insulinooporne, co skutkuje odkładaniem nadmiaru glukozy w postaci tkanki tłuszczowej.

Podobnie działa nasz organizm. Wniosek jest zatem prosty - nieregularne jedzenie, przejadanie się, a potem głodowanie prowadzi do zmian metabolicznych, przez które rośnie nam m.in. brzuch.

Wyniki badań podał "Journal of Nutritional Biochemistry".

Zobaczcie także:Źródło: Journal of Nutritional Biochemistry/ Newsweek
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 21.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×