Co powinnaś wiedzieć o pokrzywie indyjskiej?

Ostatnio dużo czyta się o zbawiennych właściwościach pokrzywy indyjskiej. Pomaga ona pozbyć się zbędnych kilogramów, a nie wymaga od nas równoległego stosowania diet oraz treningów. Czy to możliwe? Sprawdziłyśmy jej właściwości!

pokrzywa.jpg
Pokrzywa indyjska jest to roślina, której występowanie można wskazać w regionie Azji Południowo – Wschodniej. Wyciąg z korzenia pokrzywy indyjskiej od stuleci stosowany był w tradycyjnej medycynie hinduskiej jako guggul. Służył do leczenia układu krążenia, oddechowego, moczowego i bezsenności.
Zawarta w niej substancja aktywna – forskolina – to silny przeciwutleniacz, tak więc powstrzymuje niszczącą aktywność wolnych rodników.
Posiada właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i antygrzybiczne.

Zobacz także: Wiosna sprzyja odchudzaniu!

Idealna dla osób, które się odchudzają


Obecnie powstało wiele produktów odchudzających, opartych na bazie pokrzywy indyjskiej. Zawierają one wcześniej wspomnianą forskolinę, która działa poprzez hamowanie wchłaniania glukozy w jelicie cienkim, a także ogranicza insulinemię. Zmniejszona aktywność insuliny prowadzi do zmniejszenia gromadzenie się tłuszczów i większego zużywania ich rezerw.
To z kolei sprawia, że chudniemy.
Wspomniany specyfik pobudza także termogenezę, czyli proces, którego celem jest wytworzenie ciepła dla utrzymania stałej temperatury ciała. Redukuje tkankę tłuszczową na skutek stymulacji procesu rozkładu składników budulcowych tkanki tłuszczowej z jednoczesnym umiarkowanym rozwojem tkanki mięśniowej, co sprzyja wzrostowi tzw. beztłuszczowej masy ciała.

Suplementy oparte na 100% naturalnych składnikach, w tym na pokrzywie indyjskiej są bezpieczne dla zdrowia i nie ma żadnych skutków ubocznych ich stosowania.

Fot. Thinkstock
Zobacz także:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Wtorek 29.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
jeżeli się odchudzasz bardzo pomocne staje się zastosowanie suplementu diety figurena slim który podkręca metabolizm i pozwala szybko schudnąć z nadwagi.
Dodano: 2016-04-05 11:51:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×