Co się dzieje z ciałem, kiedy nie pijemy odpowiedniej ilości wody?

Wydaje się wam, że informacje o tym, jakoby nasze ciało potrzebowało ok. 9 szklanek wody dziennie są wyssane z palca? Otóż nie. Zobaczcie, co się dzieje z naszym organizmem, kiedy pijemy zbyt mało wody.

Co się dzieje z ciałem, kiedy nie pijemy odpowiedniej ilości wody

Wiele się mówi o tym, że picie wody jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania, jednak nie każdy z nas tak naprawdę bierze to pod uwagę. Jakby nie patrzeć, kiedy wypijemy kilka szklanek wody, częste wizyty w toalecie są nieuniknione, a niektórym to może mocno utrudniać życie. Jednak biorąc pod uwagę to, jakie skutki może mieć niskie nawodnienie ciała, lepiej sięgnąć po szklankę z wodą.

Po pierwsze, jesteśmy bardziej narażeni na problemy zdrowotne. Zbyt małe spożycie wody skutkuje większym prawdopodobieństwem wystąpienia kamieni nerkowych, zawału serca, czy raka jelita grubego.

Po drugie, odkryto, że to brak wody spowalnia metabolizm.

Po trzecie, w Instytucie Psychiatrii w King College w Londynie w 2011 roku odkryto, że odwodniony mózg kurczy się, a co za tym idzie, osoby z tym objawem wykonują zadania, ale znacznie wolniej niż osoby, których mózg jest odpowiednio nawodniony.

Po czwarte, podczas badania przeprowadzonego przez Instytut Zdrowia Publicznego i Water Research w 2010 roku odkryto, że osoby, które spożywały ok. 8 szkl. wody dziennie, a szczególnie przed posiłkami, spożywały od 75 do 90% mniej kalorii.

Po piąte, słabo nawodniona skóra jest po prostu bardziej pomarszczona. Kiedy pijemy ponad 1,5 l wody dziennie, zmarszczki i bruzdy są wypełnione, a cera sprawia wrażenie bardziej promiennej.

Po szóste, kiedy organizm jest słabo nawodniony, jesteśmy w gorszym nastroju. W 2009 roku przeprowadzono doświadczenie, w którym to grupa kobiet i mężczyzn została poproszona o udział w ćwiczeniach aerobowych trwających 60-75 minut. Część z nich podeszła do zadania bez wypicia odpowiedniej ilości wody. Okazało się, że odwodniona grupa była przede wszystkim bardziej zmęczona, ale także bardziej zła, zdezorientowana, napięta, a także przygnębiona.Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 30.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
klaja20
Nie znałam wielu z tych faktów, dlatego muszę przeprosić mój organizm i wziąć się za to picie wody, Myślałam nad zakupem takiego dzbanka filtrującego https://strefafiltrow.pl/dzbanki-filtrujace.html , jak sądzicie będzie to dobry pomysł? Czy lepiej mimo wszystko kupować mineralną? Dla mnie nie ma to większej różnicy i taka i taka woda mi smakuje.
Dodano: 2018-04-27 10:19:30 Zgłoś nadużycie
Anonim
Też piję dużo wody i staram się o tym pamiętać. Moim odkryciem natomiast jest mikrodermabrazja wodna, którą poleciła mi przyjaciółka - świetny zabieg na twarz. Polecam Klinikę Miracki w Warszawie.
Dodano: 2015-04-28 19:01:35 Zgłoś nadużycie
Anonim
nie wyobrazam sobie zaczać dnia bez wody, w ogole nie wyobrażam sobie całego dnia bez co najmniej butelki wody. Gdy słyszę koleżanki które przez cały dzień potrafia wypić jedynie 2 kubki herbaty to włos mi się aż jeży.
Dodano: 2015-04-01 17:54:26 Zgłoś nadużycie
Anonim
a zęby masz jeszcze całe?
Dodano: 2015-04-01 11:49:29 Zgłoś nadużycie
Anonim
co to za klient pisal to ja nwm. wogole nie pije wody . rzadko kiedy. wole pepsi ;p i jakos wygladam jak malolata. cere mam czysta , otyla nie jestem. nie choruje prawie wogole. ; / jaki bezsens
Dodano: 2015-03-31 00:19:19 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×