Co się stanie, kiedy przestaniesz pić kawę i alkohol?

Sprawdził to pewien Amerykanin. Jakie są jego wnioski?

Co się stanie, kiedy przestaniesz pić kawę i alkohol?

Tobias van Schneider z Nowego Jorku postanowił przeprowadzić na sobie eksperyment. Na 15 miesięcy zrezygnował z alkoholu i kawy. Swoimi wrażeniami z tego okresu podzielił się na łamach "Huffington Post". Do jakich wniosków doszedł?

Po pierwsze zaoszczędził znaczną sumę pieniędzy (ok. 1000 dolarów miesięcznie). Z jego obliczeń wynika, że kiedy pił kawę i alkohol, częściej chodził do różnych lokali, w których wydawał ok. 35 dolarów. W Nowym Jorku bardzo popularne jest chodzenie po pracy na drinka. Kiedy odstawił te dwa napoje oraz zaczął mniej jeść, automatycznie zaczął wydawać mniej pieniędzy.

Po drugie, Tobias zauważył, że lepiej sypia i jest bardziej wypoczęty. "Kawa zawsze mnie pobudzała. Dopiero, gdy ją odstawiłem, poczułem się lepiej" - napisał. Teraz nawet kiedy idzie ze znajomymi na kawę, on sam wybiera jakiś inny napój. Latem chętnie sięga po mrożoną herbatę, a zimą po rozgrzewającą.

Zobaczcie także: Jak pić kawę, by nam nie szkodziła


Jest jednak też minus tego testu. Mężczyzna ma mniej znajomych. Rzadziej z nimi wychodzi do lokali, ponieważ nie chce siedzieć z pijanymi osobami, z którymi po pewnym czasie jest też gorszy kontakt.

Tobias jednak podkreśla, ze nikogo nie namawia do tego typu działań. On sam podjął się takiego wyzwania z czystej ciekawości, jednak spodobało mu się życie bez tych używek i nie ma zamiaru do nich wracać.

Zdecydowalibyście się na taki eksperyment?Zobaczcie także:Źródło: Huffington Post
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 10.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Priorytetem naszej działalności jest tworzenie i projektowanie stron www w Lublinie. Jest to nasza pasja i głównie temu poświęcamy się w pracy.
https://reklama-lublin.pl/
Dodano: 2017-12-05 10:46:15 Zgłoś nadużycie
Anonim
A co to za eksperyment? Chyba tylko facet może tak to nazwać. Większość ciężarnych i karmiących matek przechodzi przez taki "eksperyment" nawet dłuższy czas
Dodano: 2015-12-22 02:17:08 Zgłoś nadużycie
Anonim
Mój Mąż jedynie piweczko na meczyku a tak poza tym stroni od wódy co bardzo mnie osobiście cieszy nie znoszę pijusów
Dodano: 2015-12-15 15:12:44 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×