Co to jest genodieta?

Zastanawiacie się nad zmianą swojego sposobu odżywiania? Zobaczcie, na czym polega genodieta!

Co to jest genodieta?

Co to jest genodieta?


Wraz ze zbliżającą się wiosną coraz więcej osób zaczyna myśleć o polepszeniu swojej figury, udoskonaleniu funkcjonowania, a co za tym idzie - wyborze odpowiedniej diety. Niewiele z nich zdaje sobie sprawę z tego, że czynniki ryzyka chorób cywilizacyjnych, brak tolerancji niektórych składników pokarmowych, jak też zdolności metabolizowania substancji odżywczych są zapisane w DNA. Dzięki ustaleniu indywidualnego profilu genów możemy skomponować dietę, która zmniejsza ryzyko rozwoju wielu zaburzeń, pozwala zachować pożądaną masę ciała oraz poprawia jakość, jak też długość życia. Testy służące ustaleniu genodiety są proste, nieinwazyjne i bezbolesne.

Obecnie możemy powiedzieć, że dany gen, jeśli jest w takim albo w takim wariancie w organizmie, zwiększa bądź zmniejsza ryzyko występowania nadwagi, otyłości, chorób układu krążenia czy procesów zapalnych w naszym organizmie
- mówi dr Katarzyna Okręglicka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Dzięki testom genetycznym możemy także stwierdzić nietolerancje i nadwrażliwości na składniki pokarmowe, które towarzyszą nam od urodzenia, mogą do nich należeć np. gluten, laktoza, sól czy kofeina. Substancje te mogą przyczyniać się do powstania niepożądanych objawów, a w dłuższej perspektywie stać się przyczyną rozwoju poważnych zaburzeń metabolicznych. Wykluczenie zawierających je pokarmów poprawia jakość życia w danym momencie i w przyszłości.

Badania DNA wykonywane są również pod kątem metabolizmu węglowodanów, tłuszczy i innych substancji odżywczych, co jest niezwykle pomocne dla osób, które pragną cieszyć się wymarzoną masą ciała.

Jeżeli chcecie więcej dowiedzieć się o tej diecie, obejrzyjcie filmik:
Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock
Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 20.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
testy firmy DF Medica to tylko pic na wode. Firma krzak z kiepskim produktem. Zdecydowanie NIE POLECAM!
Dodano: 2014-09-27 11:01:18 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nie rozumiem takich ludzi. Jak możesz polecać Allevo skoro to zwykła dieta dobierana co najwyżej do Twojej wagi i wzrostu. Tak jak dietetyczka mów na firmie genodieta daje możliwość lepszej indywidualizacji diety. Zapoznaj się z ofertami takich firm jak dfmedica lub VitaGenum a zrozumiesz że to są testy z którymi jak pójdziesz do dietetyka to przygotuje Ci naprawdę dobrą i indywidualną dietę.
Dodano: 2014-09-02 23:50:20 Zgłoś nadużycie
Anonim
Zamiast wydawać ciężkie pieniądze na badania genetyczne lepiej od razu zainwestować w jakąś mądrą dietę. Ja proponuję Allevo, dlatego że jest doskonale zbilansowana, ze odchudza szybko, że jest ekspresowa w przygotowaniu, smaczna i pożywna. Poprawia metabolizm i oczyszcza organizm, uczy tez zdrowych nawyków zywieniowych.
Dodano: 2014-05-02 13:25:00 Zgłoś nadużycie
Anonim
Takie badania DNA, na podstawie których można opracować spersonalizowaną dietę i wykryć niektóre nietolerancje pokarmowe, oferuje amerykańska firma genovive oraz polska Genosfera.
Dodano: 2014-03-17 21:32:56 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×