Co to jest sokoterapia?

Podstawą profilaktyki zdrowotnej jest codzienne spożywanie pięciu porcji owoców i warzyw. Sokoterapia jest m.in idealnym uzupełnieniem diety. Jesteście ciekawe jej innych zalet? Zobaczcie!

Co to jest sokoterapia?

Co to jest sokoterapia?


Naukowcy są przekonani co do tego, że przetworzona dieta, w której brak owoców i warzyw powoduje choroby cywilizacyjne, wśród których dominują choroby serca, cukrzyca oraz nowotwory. Organizacje zajmujące się zdrowiem publicznym rozpowszechniają informacje o fakcie, że podstawą jest spożywanie co najmniej pięciu porcji owoców i warzyw dziennie, aby skutecznie przeciwdziałać grożącym nam chorobom i zachować dobry stan zdrowia.

Ostatnio coraz większą popularność zdobywa sokoterapia, która wspomaga konwencjonalne metody leczenia chorób za pomocą soków. Główną rolę w sokoterapii odgrywają warzywa. Wśród nich znajdują się typowo polskie warzywa, szczególnie korzeniowe, które są dostępne w każdym punkcie sprzedaży, oraz warzywa liściaste. W tym wypadku możemy wyciskać sok na przykład z natki pietruszki, sezonowych ziół czy również z pokrzyw. Może to być również hodowana w domu trawa z pszenicy, owsa czy żyta. Sokoterapia spełnia doskonałą rolę przy rekonwalescencjach. Na przykład po chemioterapiach czy przy leczeniu nowotworów pomaga odbudować siły witalne organizmu. Jest skuteczną formą suplementacji niezbędnych składników odżywczych, w tym witamin i minerałów, których we współczesnej, przetworzonej żywności po prostu brakuje - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dr Jacek Radwański, autor książki "Sokoterapia".

Należy jednak mieć na uwadze, że nasza dieta nie może składać się z samych soków i mogą one jedynie stanowić jej uzupełnienie, ponieważ nie dostarcza nam tłuszczów, białka, a poza tym zawiera niewielkie ilości kalorii.

Aby dowiedzieć się więcej, obejrzyjcie filmik:Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock
Newseria Lifestyle CMYK-01.jpgDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 11.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Dzięki wyciskanym sokom schudłam w sumie 20 kg. Codziennie po kilogramie przez pierwszy tydzień, później trochę wolniej, ale za to sukcesywnie. Trwało to kilka miesięcy , ale soki zmieniły moje życie. Dlatego zawsze będę polecać sokoterapie, gdzie nie katujemy się głodówkami a codziennie przyjmujemy dawkę pełnowartościowego napoju. Jednak pijąc same soczki oczywiście nie zrzucimy tyle kilogramów , do tego dyscyplina , dostosowanie do wskazówek i porad specjalistów , no i poczucie bezpieczeństwa. Zaraziłam tym całą rodzine. Jednak wazny jest dobry sprzęt , bo zanim kupiliśmy Grenn Star , testowaliśmy różne mniej udane... Teraz jestem bardzo zadowolona i spokojna, bo to jednak jest ważna sprawa co przyjmujemy na co dzień i jakiej to jest jakości. Mogę szczerze polecić wszystkim soko -zakręconym i szukającym wyciskarki ;)
Dodano: 2014-06-30 09:12:18 Zgłoś nadużycie
Anonim
Powiem więcej: soki plus przyprawy! One doskonale styluluja nasz metabolizm i sprawiają, że lepiej trawimy pewne rzeczy. Taki soczek pomarańczowy z imbirem mniam! Albo jabłko plus cynamon:) Ostatnio gdzieś w sieci natrafiłam nawet na bloga dziewczyny, która polecała takie rozwiązania "przyprawowe". Możecie sobie poczytać:): http://porcelain-desire.blogspot.com/2014/01/schudam-15-kg.html
Dodano: 2014-02-12 15:37:47 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×