Co Twoja osobowość mówi o Twoim stanie zdrowia?

Naukowcy odkryli, że nasze zdrowie zależy nie tylko od tego co jemy, w jakim środowisku żyjemy i jak często się ruszamy. Co wspólnego z naszym stanem zdrowia ma nasza osobowość?

Co Twoja osobowość mówi o Twoim stanie zdrowia?

Co Twoja osobowość mówi o Twoim stanie zdrowia?

To, że stan naszego zdrowia zależny jest od tego jak się odżywiamy i jaki tryb życia prowadzimy nie dziwi nikogo. Badania pokazały jednak, że nie tylko to wpływa na to jak często i przez jakie choroby musimy przejść w swoim życiu. Co wspólnego ma to, jaką mamy osobowość, z tym, jakie jest ryzyko zachorowania na różne choroby?

Amerykańscy naukowcy odkryli mocne powiązanie między typem naszej osobowości, a rodzajem chorób, na jakie zapadamy.

Okazało się, że osoby, które są sumienne, otwarte, miłe i towarzyskie cieszą się znacznie lepszym stanem zdrowia i rzadziej zapadają na różne choroby. Lekarze twierdzą, że może to być spowodowane faktem, iż tacy ludzie są bardziej skłonni do zdrowego odżywiania, uprawiania różnych sportów, cierpią także na mniejszej ilości stresu.

Natomiast u ludzi, którzy są neurotyczni, wiecznie niespokojni i zestresowani, mają wahania nastrojów i znacznie częściej chodzą smutni są znacznie bardziej narażeni na to, że zdiagnozowane zostaną u nich różnego rodzaju choroby.

Jedna z teorii mówi, że dzieje się tak dlatego, iż osoby, które są bardziej nerwowe i zamknięte w sobie, znacznie mniej efektywnie potrafią radzić sobie ze stresem. To sprawia, że ich ciała uwalniają więcej kortyzolu, czyli hormonu, który w dużych ilościach może doprowadzić do uszkodzenia układu odpornościowego i narządów, w tym także mózgu. Dlatego osoby o naturze introwertycznej są bardziej narażeni na choroby, niż ekstrawertycy.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 01.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×