Coraz więcej Polaków cierpi na otyłość!

Zmiana stylu życia Polaków doprowadziła do powiększenia liczby osób cierpiących na otyłość. Jak sobie z tym radzić? Zobaczcie!

Coraz więcej Polaków cierpi na otyłość!

Coraz więcej Polaków cierpi na otyłość!


Przetworzone jedzenie, siedząca praca, relaks przed telewizorem, czy monitorem komputera to główne powody powiększającego się odsetka osób otyłych wśród Polaków, który sięgnął już progu 20%. Niestety problem ten coraz częściej dotyka również dzieci. Skutkiem są problemy z krążeniem, cellulit, rozstępy, a także trudności z dobraniem odpowiedniej odzieży.

Do najpoważniejszych konsekwencji otyłości należą choroby serca, cukrzyca typu II, zaburzenia hormonalne, problemy ze stawami, a nawet nowotwory. Ponadto może dojść do ograniczenia sprawności, a w skrajnych przypadkach nawet do niemożności poruszania się.

Najgorszy jest jednak fakt, że z tym problemem zmaga się coraz więcej dzieci! Ich odsetek w wieku szkolnym sięga nawet 28% u chłopców i 22% u dziewczynek!

Jak sobie radzić z tym problemem? Najlepiej zacząć od zmiany swojego stylu życia. Należy niezwłocznie zaniechać spożywania produktów typu fast food, a zamiast nich częściej sięgać po warzywa, owoce, pełnowartościowe, ciepłe obiady. Nasza uwaga powinna zostać skierowana również na aktywność fizyczną - basen, bieganie, czy różnego rodzaju zajęcia fitness, to nie tylko spalanie zbędnych kilogramów, lecz także fantastyczna rozrywka poprawiająca nastrój.Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock

Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 05.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
ale odkrycie hihihihhiih
Dodano: 2014-06-23 18:13:39 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×