Crossfit - na czym polega ten trening?

Ten rodzaj treningu uprawia coraz więcej osób. Na czym polega jego fenomen?

Crossfit - na czym polega ten trening?

Zastanawiacie się nad wyborem odpowiedniego treningu? Być może powinniście zwrócić uwagę na CrossFit, który przywędrował do nas z Ameryki.

Jakie jest założenie tego treningu? CrossFit polega na budowaniu sprawności, rozwijaniu ruchów funkcjonalnych. Łączy on w sobie dużą liczbę ćwiczeń i dyscyplin, np. klasyczne treningi siłowe, treningi biegowe, pływanie, czy jazdę na rowerze. Naszym zadaniem może być np. pokonanie dystansu 10 km, zatem nie jest to krótki trening.

Jakich efektów możemy się spodziewać? Przede wszystkim poprawi się nasza kondycja, wydolność, szybkość, co przekłada się na polepszenie życia. CrossFit przydaje się w codziennych czynnościach jakie wykonujemy, np. dźwiganie zakupów, noszenie dziecka, czy też podnoszenie innych ciężkich rzeczy m.in. w pracy.

CrossFit może uprawiać w zasadzie każdy, tylko trzeba mieć odpowiedniego trenera. Nawet niewprawione osoby doskonale sobie radzą z tą dyscypliną pod warunkiem, że siłownia posiada odpowiedni sprzęt.

Zapewne wiele z was zastanawia się jeszcze, jak powinien wyglądać strój na takowy trening. Na to pytanie odpowiada Dobrosława Kucharzak - utytułowana polska crossfiterka, trenerka Reebok: Przy wyborze ubrań stawiam przede wszystkim na komfort. Uwielbiam ubrania, które są dobrze i dokładnie uszyte, jednak biorę też pod uwagę kolor i printy. Najlepiej czuję się w topie i legginsach i to jest mój podstawowy strój treningowy!


Pamiętajcie, że strój na siłownię nie musi być nudny. Postawcie na kolorowe printy. Właśnie to chce przekazać marka Reebok w akcji Burn Your Black Leggings. Zobaczcie modele, które nas urzekły.

Crossfit - na czym polega ten trening?

Crossfit - na czym polega ten trening?

Crossfit - na czym polega ten trening?

Crossfit - na czym polega ten trening?

Crossfit - na czym polega ten trening?


Zobaczcie także:


Foto: Mat. prasowe/ Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 16.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Dziewczyny jeśli chcecie mieć super figurę to ze szczerego serca polecam tego Pana – www.igortreneronline.pl Ułożył mi chyba najlepszy plan jaki kiedykolwiek przerabiałam. Mam na myśli dietę, trening u suplementację(bo to też istotne). Jest taki pakiecik na stronie i można go od ręki zamówić. Co mi dał? Przez wiele lat borykałam się z dużą nadwagą i czułam fatalnie, żyć mi się odechciewało – tyle miałam kompleksów. Ale spróbowałam ostatni raz coś zmienić i ten Pan spadł mi jak z nieba. Efekty były w mgnieniu oka! Ujędrniłam biust, pośladki i przede wszystkim zrzuciłam ten okropny tłuszcz z brzucha! Znowu pokochałam moje ciało i chętnie chodzę na basen, a tym sezonie wybieram się do Egiptu i już nie mogę się doczekać jak tylko założę strój kąpielowy. Warto zajrzeć dziewczyny www.igortreneronline.pl bo jest tam teraz rabat 50% na wszystkie plany i pakiety 
Dodano: 2017-06-11 23:19:58 Zgłoś nadużycie
Anonim
warto ćwiczyć szczególnie podczas kuracji odchudzającej, wiadomo dieta to nie wszystko. Polecam jeszcze od siebie zastosowanie naturalnego preparatu figurena slim który przyśpiesza metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. Ja ćwiczę, mam dietę i stosuję ten środek, te 3 elementy sprawiają że schudłam już w miesiąc 7 kg.
Dodano: 2016-02-24 10:56:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jak się odchudzasz tak jak ja to proponuje włączyć do kuracji figurena slim, po tym jak włączyłam ten preparat moje odchudzanie znacznie przyśpieszyło
Dodano: 2015-11-18 12:28:36 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×