Cukier i tłuszcz - czy w dużych ilościach mogą niszczyć nasz mózg?

To, że duże ilości cukru i tłuszczu są szkodliwe dla naszego zdrowia, jest wiadome. Ale czy mogą negatywnie wpływać także na pracę naszego mózgu? Oto wyniki badań.

zła dieta.jpg

Cukier i tłuszcz - czy w dużych ilościach mogą niszczyć nasz mózg?

 

Przeprowadzono już wiele badań, które wskazują na to, że zbyt duża ilość cukru oraz tłuszczu nie wpływa dobrze na nasze zdrowie.

Jednak oprócz tego, że nasza sylwetka się zmienia, a nasz organizm gorzej pracuje i jest narażony na większą ilość chorób, zbyt duża ilość tych składników może wywoływać jeszcze gorsze skutki. Kiedy w naszym organizmie pojawia się duża ilość cukru oraz tłuszczów nasz mózg zaczyna funkcjonować gorzej.

Zobacz też: 5 ZDROWYCH TŁUSZCZÓW, KTÓRE POWINNY ZNALEŹĆ SIĘ W TWOJEJ DIECIE 

Według naukowców z  Oregon State University w USA kiedy jemy za dużo tych substancji funkcje mózgu, takie jak poznawanie, czy też zdolność przystosowania do zmieniających się okoliczności mogą być znacznie osłabione. 

 

Badacze twierdzą, że dzieje się tak dlatego, iż cukry oraz tłuszcze mają wpływ na dobre bakterie, które znajdują się w naszych jelitach. Kiedy szkodliwych substancji jest za dużo, produkcja bakterii jest zachwiana i nie mogą one uwalniać związków, które działają jak neuroprzekaźniki. Mniejsza ilość docierających do mózgu impulsów osłabia jego działanie.

Zobacz też: MIÓD CZY CUKIER - CZYM SŁODZIĆ? OTO ODPOWIEDŹ 

Wyniki potwierdza samo życie - bardzo często osoby, których dieta jest przesycona cukrami oraz tłuszczami mają problemy z nauką, koncentracją oraz pamięcią długo i krótkotrwałą.

Jak widać cukier i tłuszcz nie tylko nie pomaga w walce o szczupłą sylwetkę, ale także bardzo negatywnie wpływa na jeden z najważniejszych naszych narządów, czyli mózg. Warto więc dobrze przemyśleć to, jakiej diety chcemy się trzymać.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 30.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×