Czarne pomidory to nie żart

Naukowcy wyhodowali czarne pomidory, które niebawem mają być dostępne dla hodowców. Lubicie takie nowości? Przedstawiamy Wam właściwości czarnych pomidorów!

Czarne pomidory to nie żart

Czarne pomidory to nie żart


W Wielkiej Brytanii zostały wyhodowane pierwsze czarne pomidory, które niebawem mają być dostępne dla europejskich hodowców! Jak donoszą źródła, pomidory te mają być niezwykle lecznicze!

Odmiana ta nosi nazwę "Indigo Rose". Celem naukowców było wyhodowanie warzywa, które łączyłoby w sobie antyoksydacyjne właściwości likopenu, który jest w znanych nam czerwonych pomidorach i inne antyoksydanty.

Warzywa te swą czarną barwę zawdzięczają antocyjanom, które są naturalnymi substancjami i najmocniejszymi antyoksydantami, jakie możemy spotkać w przyrodzie. Naukowcy podkreślają, że do produkcji tych warzyw nie wykorzystano inżynierii genetycznej!

Owoce są okrągłe, średniej wielkości i należą do późnej odmiany, ale najważniejsze są ich właściwości prozdrowotne! Otóż są one warzywem zawierającym największą liczbę antyoksydantów, a dotychczasowe badania przeprowadzone na szczurach wykazały, że wspomagają pracę układu immunologicznego, poprawiają krążenie oraz sprawność fizyczną. Być może czarne pomidory znajdą swoje zastosowanie również w kosmetyce.

Czyżby na nasze stoły niebawem miało trafić kolejne "warzywo młodości"?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto:
Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 07.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×